Pişmanlığı fayda etmedi

banner37

Çalıştığı gece kulübüne ait 293 bin 500 TL’yi çalıp yurtdışına kaçan ve ertesi gün pişman olup parayı iade eden Ünal Bektaş, 4 ay hapse mahkum edildi

banner87
Pişmanlığı fayda etmedi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hanedan Gece Kulübü’nde çalışırken, 18 Aralık 2015 tarihinde işyerine ait 293 bin 500 TL’yi çalıp, 100 bin ABD Doları’na çevirerek yurtdışına giden ve ertesi gün pişmanlık duyup parayı iade eden Ünal Bektaş, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde “Müstahdem tarafından sirkat” suçuyla itham edilen sanık Ünal Bektaş, suçlamaları kabul etti.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı Sırdaş Kaptanoğlu hazır bulundu.


Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiğini açıkladı.


Sanığın işlediği suçun 7 yıla kadar hapislik cezası öngören, oldukça ciddi bir suç olduğuna vurgu yapan Sağer, konu suçun güvenin kötüye kullanıldığı ve güvenin suistimal edildiği bir suç olduğuna işaret etti.


Yargıç Temay Sağer, sanığın işyerine ait 293 bin 500 TL’yi 100 bin ABD Doları’na çevirip, yurtdışına çıkış yaptığını ancak ertesi gün pişman olup, paranın tümünü şikayetçiye iade ettiğini belirtti.


Miktarın yüksek oluşunu ve ülkeyi parayla terk etmesini sanığın aleyhine değerlendirdiğini kaydeden Sağer, sanığın pişman olup ertesi gün parayı iade etmesi, bir ay sonra adaya dönüp, ifade vererek suçunu kabul etmesi ve adaletin erken tecellisine katkıda bulunmasını lehine değerlendirdiğini belirtti.


Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, sanığa 4 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108