Pişmanlığı fayda etmedi

banner37

Çatalköy’de kasiyer olarak çalıştığı marketten 376 TL sirkat etmek için girişimde bulunan ve pişman olarak vazgeçen Pakistan uyruklu üniversite öğrencisi A.A. teminat şartlarını yerine getiremeyince cezaevinin yolunu tuttu

banner87
Pişmanlığı fayda etmedi
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

   Çatalköy’de kasiyer olarak çalıştığı marketten 376 TL sirkat etmek için girişimde bulunan ve pişman olarak vazgeçen Pakistan uyruklu üniversite öğrencisi A.A. şikâyet sonrası tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı A.A. mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Önce yaptı sonra pişman oldu
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.
   Zanlı A.A.’nın 1 Ekim günü Çatalköy’de meydana gelen “Suç İşlemeye Teşebbüs” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, markette kasiyer olarak çalışan zanlının, müşterinin satın aldığı ürünleri barkottan geçirmeyerek karşılığında almış olduğu 376 TL nakit parayı gün sonunda sirkat etmek gayesiyle kasaya yerleştirdiğini dile getirdi.
   Aynı gün pişman olarak bahse konu suçu işlediğini itiraf eden zanlının şikâyet üzerine tutuklandığını ifade eden Çamlıbelli, ülkemizde elektrik mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak eğitim gören zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminat şartlarını yerine getiremedi
   Yargıç Meltem Dündar, zanlının başarılı bir öğrenci olması, sabıkası olmaması ve ülkemizde yasal statüsü bulunması nedeniyle yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması ve KKTC vatandaşı 1kişinin lehinde 25 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.
   Mahkemenin uygun gördüğü KKTC vatandaşı kefil şartını yerine getiremeyen zanlı 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75