Plakasız motosikletle önümü kesti, taciz etti

banner37

Ercan’da bir yolcuyu öldüresiye dövdüğü kamera görüntülerine yansıyan polis memuru G. Ü. ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya çıktı:

banner87
Plakasız motosikletle önümü kesti, taciz etti
banner90
banner8

“ŞİKÂYETİM DİKKATE ALINMADI”… Orhan Orsen isimli vatandaş yaklaşık 2 yıl önce aracıyla yolunda seyrederken, söz konusu polis memurunun motosikletiyle kendisini taciz ettiğini anlattı. Orsen konuyu kamera görüntüleri ile birlikte polis yetkililerine bildirmesine rağmen bu şahıs hakkında bir türlü soruşturma başlatılmadığını ve tam aksine her şikâyetinden sonra kendisine ceza yazıldığını anlattı.

Ercan’da bir yolcuyu öldüresiye dövdüğü kamera görüntülerine yansıyan polis memuru G. Ü. ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Orhan Orsen isimli vatandaş yaklaşık 2 yıl önce aracıyla yolunda seyrederken, söz konusu polis memurunun motosikletiyle kendisini taciz ettiğini anlattı.

Orsen konuyu kamera görüntüleri ile birlikte polis yetkililerine bildirmesine rağmen bu şahıs hakkında bir türlü soruşturma başlatılmadığını ve tam aksine her şikâyetinden sonra kendisine ceza yazıldığını anlattı.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Orhan Orsen son zamanlarda artan suç olaylarına da dikkati çekerek, Afrika Gazetesi’ne olan saldırı, dövizci cinayetinin aydınlatılmaması gibi olayları örnek gösterdi ve polis teşkilatının yapısından bir düzenlemeye gidilmesinin açıkça görüldüğünün şart olduğunu söyledi.

“Plakasız motosikletle

o ve arkadaşları bizi taciz etti”

Orsen, paylaştığı görüntüde de görebileceği gibi iki yıldır bu hususla ilgili hukuk mücadelesi verdiğini ancak polis memuru G. Ü. ve arkadaşları hakkında herhangi bir işlem gerçekleştirilmediğini ifade etti.

Bu konuda KKTC devleti yetkililerinden yardım talep etmesine rağmen maalesef hiçbir şekilde girişim yapılmadığını söyleyen Orsen şu şekilde konuştu:

“Bu şahısın ve arkadaşlarının yargılanması gerçekleşmemiştir. Bu şahsın yani G. Ü.’nün polis memuru olduğunu, plakasız motosikletiyle birlikte bizi taciz ettiğini ilgili makamlara defalarca şikâyet etmiş olmamıza rağmen maalesef hiçbir şekilde bir gelişme yaşanmamış, bu şahıs yargılanmamış ve disipline da sevk edilmeyip polis ve savcılık tarafından korunmuştur. Bu olayın gerçekleşmesinde daha önceden önlem alınmış olunsaydı, KKTC’yi itibarsızlaştıran Ercan Havalimanı’ndaki çirkin olayın gerçekleşmesi mümkün olmayacaktı. Bu olayın gerçekleşmesinde de sessiz kalarak taraf tutan tüm devlet yetkilileri sorumludur. Derhal bu şahsın polislikle ilgili görevine son verilmesi ve ilgili makamlardan aleyhine ceza davalarının açılmasını yeniden talep ediyoruz.

Sayın Başbakan Ersin Tatar’ın ve Sayın Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın, olayın takipçisi olacaklarına ve söz konusu kişinin cezasız kalmayacağına inanıyorum...”

“Polis de biliyordu”

Orsen, Polis Genel Müdürlüğü’ne yaptığı şikayetlerde bazı yetkililerin bu kişinin daha farklı vukuatları da olduğunu söylediğini iddia etti.

Ancak ilgili şahıs hakkında Ercan’daki olaya kamera görüntülerine yansıyana kadar bir işlem başlatılmadığını belirten Orsen, bu kişilerin birileri tarafından korunduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva güngörmüş.
Havva güngörmüş. - 11 ay Önce

Dışarda o kadar işsizler var ki işini yapanları bu gibi sorumsuz kendilerini bir bok sanan terbiyesuzleri almayın.

Asi kral
Asi kral - 11 ay Önce

Öncelikle be arkadaşım o videoda kast eddiğin polis memurunun sana karşı hiç bi hakareti ve müdahalesi yoktur o sana karşı uyguneuz davranan başka bir motorcudur böyle yalan yanlış iftiralarla insanları karalamaya hakkın yoktur ....

SIRADAKİ HABER

banner75