Polis 2 kişiyi daha arıyor

banner37

Gazimağusa’da, A.Y.’den 450 TL karşılığında 1 gram kokain satın alan H.M’nin tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

Polis 2 kişiyi daha arıyor
banner99

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNDEN TESPİT EDİLDİLER… Polis, kamera görüntülerinden tespit ettiği, suçunu da itiraf eden H.M.’nin aracındaki 2 kişinin izini sürmeye devam ediyor

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da polisten korkup 7 gram ağırlığındaki kokaini yuttuktan sonra tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen B. N.K.’nin arkadaşı A.Y.’den 450 TL karşılığında 1 gram kokain türü uyuşturucu madde satın alan H.M. aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

İncelenen kamera kayıtları sonucu Lefkoşa’da tespit edilen H.M., dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa’da Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

   Polis, kamera görüntülerinden tespit ettiği, suçunu da itiraf eden H.M.’nin aracındaki 2 kişinin izini sürmeye devam ediyor.

 Tahkikat bitmedi

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis çavuşu Necip Samancı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis çavuşu Necip Samancı, zanlının, “Kanunsuz uyuşturucu madde kokain alma ve tasarruf” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Necip Samancı, Gazimağusa’da meydana gelen başka bir suçla ilgili yürüttüğü tahkikatta, Zagato isimli restoranın kamera kayıtlarıyla ilgili tespitlerini mahkemeye aktardı.

   Samancı, görüntülere göre zanlının, 18 Eylül 2020’de, saat 23.30’da, Zagato isimli restorana gittiğini ve orada A.Y., C.T., B.N.K. ve S.O.’nun bulunduğu masaya oturduğunu belirtti.

   Zanlının, sağ cebinden çıkarttığı bir şeyi, masa altından A.Y.’ye verdiğine işaret eden tanık çavuş, H.M., A.Y. ve B.N.K.’nin hep birlikte restoran tuvaletine gittiğini, ardından H.M.’nin restorandan ayrıldığını, A.Y. ve B.N.K.’nin ise oturdukları masalarına döndüğünü dile getirdi.

   Tanık çavuş, 26 Eylül’de, H.M.’yi Lefkoşa’da tespit ettiğini belirterek, H.M.’nin evinde mahkeme emri gereği bir arama yaptığını, yaptığı aramada, kaldığı oda içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan 2 adet naylon parçası, 1 adet cam tabak ve 2 adet sigara izmariti ve 1 adet tablayı bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Tanık çavuş, şahadetinin devamında, H.M.’nin gönüllü ifade verip 18 Eylül’de 23.30’da Zagato’ya gittiğini, A.Y.’den 450 TL karşılığında 1 gram ağırlığında kokain aldığını ve oradan ayrıldığı itirafını mahkemeye aktardı.

   Üç gündür poliste tutuklu bulunan H.M.’nin bulunduğu araç içerisinde, zanlı dışında 2 kişinin daha olduğunu tespit ettiğini kaydeden tanık çavuş, kamera kayıtlarında görülen 2 kişiyi bulabilmek için mahkemeden süre istedi.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için zanlının, 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75