banner6

Polis, 3 darpçıyı uçaktan indirdi

banner37

Geçitköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübüne giderek, orada çalışan garsonu ciddi şekilde darp eden 3 kişi, daha sonra arabayla Ercan Havaalanı’na giderek ülkeden kaçmaya çalıştı.

Polis, 3 darpçıyı  uçaktan indirdi
banner99

Elmas TOKAY

Geçitköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübünde garsonluk yapan bir kişi, önceki gece 3 şahıs tarafından ciddi şekilde darp edildi. Mustafa Özenoğlu, Mustafa Nazlı ve Hakan Nazlı isimli 3 kişi, garsonu darp ettikten sonra kiralık araçla Ercan Havalimanı’na giderek ülkeden kaçmak istedi. Uçağa binen üç kişi, polisin müdahalesiyle uçaktan indirilerek tutuklandı. 3 zanlı, dün, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıbel Polis Karakol’unda görevli polis memuru Yaşar Kızıltan’ı tanık olarak dinletti.

Kızıltan, Mustafa Özenoğlu, Mustafa Nazlı ve Hakan Nazlı’nın “ ciddi darp” suçundan methaldar olduklarını kaydetti. Olayın 29 Ekim 2017 tarihinde, sabaha karşı 03.00 sıralarında meydana geldiğini anlatan Kızıltan, 3 zanlının, Geçitköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübünde, garson olarak çalışan bir şahsı ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi. 3 zanlının daha sonra kiralık araçla Ercan Havalimanı’na giderek ülkeden kaçmak istediklerini anlatan Kızıltan, son dakika bilgisi üzerine havaalanına gidip, uçağı durdurduklarını ve zanlıları uçaktan alarak tutukladıklarını söyledi.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını, 3 zanlının da ülkede turist olarak bulunduğunu kaydeden polis memuru Kızıltan, bu aşamada, zanlıların yargılanacağı günde hazır bulunacakları uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan olgular ışığında, Mustafa Özenoğlu, Mustafa Nazlı ve Hakan Nazlı isimli zanlıların, yurtdışına çıkışının yasaklanıp, en yakın polis karakoluna haftada 5 kez ispat-ı vücut yapmasına emir verdi. Ayrıca her bir zanlının 5’er bin TL nakdi teminat yatırmasına ve 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Teminat şartlarını yerine getiren 3 zanlı, yargılanacakları güne kadar serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104