Polis arabasının üstüne atladı “imdat” diye bağırdı

banner37

Girne’de oynamış olduğu bahsin yanlış yatırıldığı iddiasıyla söz konusu bet ofise giderek, boğazına çakı dayayan ve “kendimi öldürürüm” diyerek çalışanları korkutmaya çalışan Cihangir Tip tutuklandı

banner87
Polis arabasının üstüne atladı “imdat” diye bağırdı
banner90
banner99

Girne’de oynamış olduğu bahsin yanlış yatırıldığı iddiasıyla söz konusu bet ofise giderek, boğazına çakı dayayan ve “kendimi öldürürüm” diyerek çalışanları korkutmaya çalışan Cihangir Tip tutuklandı.

Tutukluk duruşması için mahkeme avlusuna getirilen zanlı duruşma için beklediği esnada kendisini polis arabasının üzerine atarak “imdat” diye bağırmaya başladı. Polis zanlıyı güçlükle sakinleştirdi.

Mahkeme madde bağımlısı olduğunu söyleyen zanlının doktor kontrolünden geçirilmesi ve cezai ehliyetinin araştırılmasını istedi ve bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Ömer Faruk Şengil olayla ilgili bulguları aktardı.

Doktor kontrolünden geçirilecek

Şengil zanlı Cihangir Tip’in 4 Ocak 2020’de Girne'de Ziya Rızkı Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Hitit Bet isimli işletme içerisinde oynamış olduğu bahsi yanlış yatırdıkları gerekçesi ile işletme içerisindeki çalışanlara boynuz görünümlü plastikten mamul ve çakı gösterdiğini anlattı.

Zanlının daha sonra çakıyı boğazına dayayarak “kendimi öldürürüm” diye çalışanları korkutmaya çalıştığını ifade eden Şengil, soruşturmanın büyük bir bölümünün tamamlandığını ifade etti.

Şendil, mahkemeden zanlının bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı madde bağımlısı olduğunu ve doktor kontrolünden geçirilmek istediğini belirtti.

Bir gün tutuklu kalacak

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlının doktor kontrolünden geçirilmesi ve cezai ehliyetinin araştırılmasına emir vererek, bir gün tutuklu kalmasını onayladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108