“Polis beni götürüyor” diye bağırdı, komşuları diğer suçlarını da açıkladı

banner37

Kendisiyle sevişmediği için eşine şiddet uyguladığı suçlamasıyla tutuklanan Hasan Uğurluel’in, eşini daha önce de defalarca darp ettiği ortaya çıktı

“Polis beni götürüyor” diye bağırdı, komşuları diğer suçlarını da açıkladı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Lefkoşa’da önceki akşam, kendisiyle sevişmediği gerekçesiyle eşine şiddet uyguladığı için polis tarafından tutuklanırken, direnerek sokak ortasında “Polis beni götürüyor” diye bağırıp komşularından yardım isteyen Hasan Uğurluel’in, eşine daha önce de bir çok kez şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

Uğurluel’in yardım istediği komşuları, zanlının bir yıldır eşini dövdüğüne dair polise ifade verdi. Aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyen ve olay anında alkollü olduğu belirlenen Uğurluel dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine üç günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Emre Tosun, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, huzurda bulunan zanlının 17 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen “Ciddi Darp”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve 2018-2019 yılları içerisinde muhtelif tarihlerde meydana gelen “Şiddet Tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını anlattı.

Zanlının 17 Ağustos 2019 tarihinde Lefkoşa’daki ikametgâhında, kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istemediği gerekçesi ile eşinin yüzüne, kollarına ve vücudunun muhtelif yerlerine defalarca vurmak suretiyle, adı edileni ciddi bir şekilde darp ettiğini ifade eden Tosun, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine mahkemeden temin edilen derdest emri ışığında tutuklanacağı esnada 225 promil alkol tesiri altında, polise mukavemet gösterip umumi bir yer olan Halil Bahçeci Sokak üzerinde “Bırakın beni. Polis beni götürüyor” diye yüksek sesle bağırarak sarhoşluk, rahatsızlık suçlarını da işlediğini kaydetti.

Polis, tutuklanan zanlı aleyhine başlatılan çevre soruşturmasında söz konusu şiddet olaylarının evvelce de birçok kez vuku bulduğunun öğrenilmesinin ardından, bu konuda da ifadeler temin edildiğini mahkemeye aktardı.

Tosun, tahkikatın yeni başladığını ve temin edilecek ifadeler olduğunu belirterek, zanlının ilk etapta poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, karısına şiddet kullanmadığını ve kendisinden neden şikayetçi olduğunu anlamadığını söyledi.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, huzurunda verilen şahadeti değerlendirerek, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75