Polis bir kişiyi daha arıyor!

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu madde suçundan yakalanan üniversite öğrencisi M.K.A., ve A.K.A.K.’nin tutukluluk süresi 5’er gün daha uzatıldı

Polis bir kişiyi daha arıyor!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da aldığı ihbarı değerlendiren narkotik polisinin yurt odasına düzenlediği baskında, uyuşturucu madde suçundan yakalanan üniversite öğrencisi M.K.A. ve A.K.A.K.’nın tutukluluk süreleri 5’er gün daha uzatıldı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri ve talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Mustafa Kavaz, zanlıların, uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve 5 Şubat’ta, saat 14.50’de, M.K.A.’nın, Gazimağusa’da kalmakta olduğu yurt odası içerisinde yaptığı aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Mustafa Kavaz, yaptığı soruşturma sonucu, konu maddeleri A.K.A.K.’den aldığını tespit etmesinin akabinde, üzerinde 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde olduğunu tespit ettiği A.K.A.K.’yı, geldiği M.K.A.’nın ikametgahında suçüstü hali gereği tutukladığını belirtti.

Mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında, A.K.A.K.’nın ikametgahında arama yaptığını anlatan tanık polis, konu ikametgahta toplam 5 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti ve konu maddeler ile muhafazasında kullanılanları incelenmesi için gönderdiği laboratuardan henüz bir sonuç gelmediğine vurgu yaptı.

Her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğine vurgu yapana tanık polis, meseleyle ilgili aradığı bir şahsın daha bulunduğunu belirttikten sonra, laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğinden söz etti.

Tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını neticelendirebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, huzurundaki talebi değerlendirdi ve ilk nazarda konu suçla bağlantısı olduğuna inandığı zanlıların tutukluluk sürelerini uzatarak, zanlıların 5’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75