banner6

Polis bir kişiyi daha arıyor

banner37

Çatalköy’de Diana Plajı’na giden toprak yolda Kudret Evli’nin kurşunlanması olayıyla ilgili tutuklanan 3 kişiden biri serbest bırakıldı

Polis bir kişiyi daha arıyor
banner150

banner150 banner150

Elmas TOKAY

Çatalköy’de Diana Plajı’na giden toprak yolda Kudret Evli’nin sağ ayak bileği ile sağ ayak baldırından vurulmasıyla ilgili polis tarafından tutuklanan 3 kişiden biri olan Safwan Abacha, olayla bağlantısı bulunmadığı için serbest bırakılırken, Hasan Abacha ve Chimize Godwin Anowai dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 8 gün daha uzatıldı. Polis, meseleyle bağlantılı bir kişinin daha arandığını açıkladı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Levent Özalp’ı tanık olarak dinletti.

Özalp, zanlılar Hasan Albacha ve Chimize Godwin Anowai’nın “Silah ile yaralama”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Özalp, zanlı Hasan Albacha’nın evinde bulunan 6 adet cep telefonunun incelemeye gönderildiğini kaydetti. Kamera kayıtlarının incelenmeye devam ettiğini belirten Özalp, ayrıca meseleyle bağlantılı bir kişinin daha arandığını ifade etti.

Özalp, tabancanın henüz bulunamadığına değindi ve alınması gereken birçok ifade daha olduğuna vurgu yaptı.  Soruşturmanın hâlâ devam ettiğini söyleyen Özalp, bu aşamada zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetine dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu da, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104