Polis, bir taşla iki kuş vurdu

banner37

Gazimağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesinden aranan zanlı Nawfal El Ouenjli’nin yeri, uyuşturucuyla yakalanan kız arkadaşının sayesinde tespit edildi

Polis, bir taşla iki kuş vurdu
banner90
banner8

   Gazimağusa’da 13 Ekim’de meydana gelen silahlı soygun meselesinin zanlısı olarak aradığı Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşının Girne’deki evinde arama yapan polis, bir taşla iki kuş vurdu.

   Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin evinde 16 Ekim’de mahkeme emriyle arama yapan polis, evde 2 gram Hintkeneviri bulunca, Rahmani’yi tutukladı. Rahmani, sorgusunda uyuşturucunun erkek arkadaşı Nawfal El Ouenjli’ye ait olduğunu belirterek, polise Ouenjli’yi nerede bulabileceklerini de söyledi.

   Rahmani’nin ifadesi sayesinde Ouenjli’yi yakalayan polis, iki zanlıyı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhlerine üçer günlük daha tutukluluk emri aldı.

   Ceza Davaları Yargıcı Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Murat Döşenci, 16 Ekim 2020 tarihinde saat 14.50 raddelerinde,13 Ekim 2020 tarihinde Mağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesi ile ilgili olarak aranmakta olan Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirtti ve zanlı Rahmani’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

   Döşenci, Rahmani’nin tutuklanmasının ardından yapılan sorgusunda ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddenin zanlı Nawfal El Ouenjli’nin olduğunu beyan ettiğini söyledi.

   Mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma kapsamında zanlı Nawfal El Ouenjli’nin de tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Döşenci, soruşturmasını henüz tamamlayamadığını belirterek ek süre talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75