Polis biri kadın iki kişiyi arıyor

banner37

Tasarrufunda 155 gram uyuşturucu bulunan Mehmet Dikmen ile yakalanmadan öne 100 gram uyuşturucu verdiğini iddia ettiği Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’un tutukluluk süresi 6 gün uzatıldı

Polis biri kadın  iki kişiyi arıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotiğin ard arda düzenlediği iki operasyonla kanunsuz uyuşturucu madde ithali, alma ve verme suçları

tutuklanan zanlılar Mehmet Dikmen, Hasan Boncuk ve Şengül Akburç, devam eden soruşturma nedeniyle 6 gün daha poliste tutuklu kalacak.

   Mahkeme, biri kadın iki kişi ve 155 gram sentetik uyuşturucunun daha arandığına vurgu yapıp, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda dünkü ek tutukluluk duruşmasında Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görev yapan Polis Memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Sakallı, zanlılar Mehmet Dikmen, Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’un “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve verme” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Sakallı, Lefkoşa’da, Çağlayan bölgesinde Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde 21 Ağustos 2020 tarihinde ve saat 17.00 raddelerinde zanlı Mehmet Dikmen’in şüpheli tavırlar sergilemesi üzerine üstünün arandığını kaydederek, yapılan arama sonucunda zanlının üzerinde ve taşıdığı Gratis yazan renkli alışveriş çantasının içerisinde pembe naylona sarılmış yaklaşık 150 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını dile getirdi.

   Zanlının giymekte olduğu kot pantolonun sol arka cebinde de mavi renk naylona sarılı yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ifade eden Sakallı, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını bildirdi.

   Sakallı, zanlının gönüllü ifadesinde yakalanmadan yarım saat önce zanlılar Hasan Boncuk ve Şengül Akburç’a 100 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde verdiğini itiraf ettiğine işaret ederek, söz konusu zanlıların Gazimağusa polis ekipleri tarafından tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığına vurgu yaptı.

   Zanlıların ikametgahlarının arandığını dile getiren Sakallı, zanlı Hasan Boncuk’un evinde herhangi bir bulguya rastlanmadığına dikkat çekerken, zanlı Şengül Akburç’un evinde ise 1 adet sarılı halde uyuşturucu maddenin bulunduğunu kaydetti.

   Sakallı, zanlılar Mehmet Dikmen ve Hasan Boncuk’un gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, zanlı Şengül Akburç’un ise gönüllü ifade vermediğini belirtti.

   Sakallı, 100 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile biri kadın iki kişinin arandığını söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75