Polis, birini daha arıyor

banner37

Ali Kılıç’ın polise ‘kimlik karlarımı sahteleyeceklerdi’ diye yaptığı şikayetle başlayan soruşturmada tutuklu sayısı beşe yükseldi

banner87
Polis, birini daha arıyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, resmi evrak sahteleme suçuyla ilgili ihbar üzerine tutukladığı 3 kişiden sonra, 2 kişiyi daha yakaladı.

Sahte KKTC ve Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik kartı çıkartacağını vadeden Ahmet Türker’e 5 bin 500 dolar veren Ali Kılıç’ın ihbarı üzerine, başlatılan soruşturma genişletildi.

İlk etapta, Ali Kılıç, Ahmet Türker ve Muhammed Mavideniz’i tutuklayan polis, meseleyle bağlantılı olarak Ali Mavideniz ve Mehmet Mavideniz isimli iki kişiyi daha tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Ahmet Türker, Ali Kılıç, Muhammed Mavideniz, Ali Mavideniz ve Mehmet Mavideniz’i dün hep birlikte mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri temin eden polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı 1 kişinin daha peşine düştü.

“Daha çok iş var”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlıların, Gazimağusa’da 2018 Ağustos ile Eylül ayları arasında “resmi evrak sahteleme” suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Erman Sennaroğlu, zanlılardan birinin ihbarı üzerine başlattığı soruşturmasını titiz bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, meseleyi mahkemeye aktardı.

Tanık polis zanlı Ali Kılıç’ın, kendi adına sahtelenen KKTC kimlik kart ile birçok evrak getirerek, suç işleyip kendisine yardımcı olan kişilerin de yargı önüne getirilmesini istediğini beyan ederek gönüllü ifade verdiğini anlattı.

Ali Kılıç’ın ifadesine göre, diğer zanlıları da tutukladığını anlatan tanık polis Ali Mavideniz ile Mehmet Mavideniz’in suçlarını kabul ettiğine dikkat çekti.

Tanık polis, aranan bir şahıs daha olduğunu belirterek tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceklerine bulgu yaptı ve tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75