banner6

Polis çavuşu beyin sarsıntısı geçirdi

banner37

37 yaşındaki M.M.Ö, Başbakanlık önündeki eylemde Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş atarak, Yeğen’in elmacık kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı

Polis çavuşu beyin sarsıntısı geçirdi
banner99

Emine UYSAL

Başbakanlık önündeki eylemde çıkan olaylarda bazı yaralanmalara yol açan kişiler hakkında polis soruşturması başlatıldı.

37 yaşındaki M.M.Ö, Başbakanlık önündeki eylemde Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş atarak, Yeğen’in elmacık kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Şaban Yeğen’in sağlık durumuyla ilgili KIBRIS’a bilgi verdi.

Dr. Dizdarlı, “Hastada orbita yani göz çevresinde laserasyon (kesi) vardı ve dikildi. Gözün üst tarafındaki kemikte hafif çökme kırığı ve elmacık kemiğinde çatlama vardı. Hafif, beyin sarsıntısı mevcuttu. Kırıklar için acil ameliyat gerekmediğine karar verildi ama ilerde göz üstüne kendi isterse dolgu yapılabilinir. Görme yetisinde sorun yok” dedi.

Dr. Bülent Dizdarlı, Şaban Yeğen’in dün 12.30’da taburcu edildiğini belirtti.

Polisin başının yarılmasıyla ilgili olarak “Vahim zarar”, “Polisi Darp ve Görevinden Men” suçlamasıyla aranan 37 yaşındaki M.M.Ö, dün saat 12.00’de polise teslim oldu. Eylem alanında bulunan kameralardan tespit edilen Özmen, dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Yardımcısı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Umut Kulle’yi dinletti.

Kameralarda yerden taş aldığı görülüyor

Mahkemede yeminli şahadet veren Kulle, zanlı M.M.Ö’nün, 6 Aralık’ta saat 11.00’de Lefkoşa’da Başbakanlık önünde, Değirmenlik- Dağyolu’nda meydana gelen trafik kazasıyla ilgili gerçekleştirilen eylemde, güvenliği sağlayan Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş attığını belirtti.

Polis Memuru Umut Kulle, atılan taş ile Şaban Yeğen’in elmacık kemiğinin kırıldığını söyledi.

Her iki polis mensubunun da hastaneye kaldırıldığını belirten Kulle, Polis Memuru Hüseyin Karamustafa’nın taşı emare olarak alıp, olayla ilgili ifade verdiğini, ayrıca, doktor raporu alındığını anlattı.

Kulle, Hüseyin Karamustafa’nın taburcu olduğunu, Şaban Yeğen’in ise durumunun ciddi olduğunu belirterek, hakkında tutuklama emri alınan zanlının, 7 Aralık’ta saat 12.00’de polise teslim olduğunu kaydetti.

Olayla ilgili kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğini belirten Kulle, zanlının, tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı itiraz etmedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Hamile polise tekme atan kişiye de dava okundu

H. G. isimli bir kişiye de (K-24) polisi darp, görevden men ve kasti hasar nedeniyle dava okunarak serbest bırakıldı. H. G.'nin eylemde görevli olan hamile polis memuruna tekme atan kişi olduğu kaydedildi.

Bunun dışında 1 kişiye daha polisi darp ve görevinden men suçlamasıyla dava okunurken, 4 kişi de Başbakanlığın demir parmaklıklarına verdikleri zarar nedeniyle arandığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88