Polis devriyesini görünce kaçmaya çalıştı

banner37

Gazimağusa’da, cebindeki uyuşturucu maddeyle suçüstü yakalanan Güney Afrikalı K. L. G. isimli gencin tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

Polis devriyesini görünce kaçmaya çalıştı
banner99

ÖĞRENCİ KAYDINI YENİLEMEDİĞİ İÇİN ÜLKEDE KAÇAK… Öğrenci kaydını yenilemediğinden Aralık 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet eden K. L. G., Karakol Bölgesi’ndeki Asena Sokak üzerinde polis tarafından yapılan devriye sırasında suçüstü tespit edildi. Zanlı, tasarrufundaki uyuşturucuyu yere atıp kaçmaya çalışsa da başaramadı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da sokak ortasında cebinde uyuşturucu madde taşıdığı esnada suçüstü tespit edilen Güney Afrikalı 19 yaşındaki K. L. G. isimli genç aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

   Öğrenci kaydını yenilemediğinden Aralık 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet eden K. L. G., dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 2 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

   Polis, zanlının tasarrufunda bulunan maddenin incelendiği laboratuvardan rapor bekliyor.

banner134
Tahkikat bitmedi

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlının, 17 Eylül 2020’de, saat 02.20’de, Gazimağusa’da meydana gelen uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Hüseyin Özdesoy, zanlının Karakol Bölgesi’ndeki Asena Sokak üzerinde polis tarafından yapılan devriye sırasında suçüstü tespit edildiğini anımsattı.

   Genç zanlının, polis aracını görmesi üzerine kaçmaya çalıştığını ve o esnada tasarrufunda bulunan ve içerisinde tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet sarma sigara ve yaklaşık yarım gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığını anlattı.

   Suçüstü tutuklanan zanlı üzerinde yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet sarma sigaranın bulunarak zapt edildiğini anlatan tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için ek süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

   Tanık polis, ayrıca yaptığı kontrolde, zanlının, öğrenci kaydını yenilemediğinden 23 Aralık 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini anlattı.

   Polis, PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’nden ve Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan beklediği sonuçların henüz gelmediğini ifade ederek, analiz ve parmak izi sonucunun tahkikatına yön vereceğini anlattı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlının 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75