banner6

Polis, diğer zanlıları arıyor

banner37

Lapta’da, 16 Temmuz akşamı, T.G. ve O.Ç’yi, 4-5 arkadaşıyla birlikte darp ederek T.G.’nin burnunu ve dişini kıran Yusuf Mert Altıncık ve Ahmet Tanık, polis tarafından tutuklandı.

Polis, diğer zanlıları arıyor
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Lapta’da geçtiğimiz akşam çıkan kavgada, 4-5 kişiyle birlikte T.G. ve O.Ç.’yi ciddi şekilde darp edip, T.G.’nin burnunu ve dişini kıran Yusuf Mert Altıncık ve Ahmet Tanık, polise yapılan şikayet üzerine tutuklandı.

İki zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Polis kavgaya karışan diğer zanlıları arıyor.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş, meseleyle ilgili bilgi verdi.

Güneş, zanlılar Yusuf Mert Altıncık ve Ahmet Tanık’ın “vahim zarar” suçundan methaldar olduğunu belirtti.  16 Temmuz akşamı saat 21.30 sıralarında, zanlıların, henüz tespit edilemeyen 4-5 kişiyle birlikte, henüz bilinmeyen bir nedenle,  T.G. ve O.Ç’nin vücutlarının muhtelif yerlerine tekme ve yumruk vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Mustafa Güneş, T.G. ve O.Ç’nin, kendi imkanlarıyla Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne gittiklerini ve orada yapılan muayenede, T.G.’nin ön dişi ve burun kemiğinin kırıldığının tespit edildiğini belirtti.  T.G. ve O.Ç’nin şikayeti ve verdikleri ifadeler doğrultusunda Yusuf Mert Altıncık ve Ahmet Tanık’ı tutukladıklarını ifade eden Güneş, zanlıların, olay yerinde olmadıklarını iddia ettiklerini kaydetti.

Aranan şahıslar var

Polis memuru Mustafa Güneş, soruşturmanın yeni başladığını, henüz tespit edilemeyen zanlılar ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 08:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104