Polis, gerçeği bulmaya çalışıyor

banner37

Kashif Mahmood, Pakistan uyruklu 4 kişi tarafından alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırılarak bir evde 3 gün alıkonularak dövüldüğünü iddia ederken, tutuklanan 2 zanlı tüm suçlamaları reddetti, 2 zanlı ise aranıyor

banner87
Polis, gerçeği bulmaya çalışıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta 2 bin 500 Euro alacak - verecek yüzünden Pakistan uyruklu 4 kişi tarafından kaçırılan Kashif Mahmood, üç gün bir evde alıkonuldu ve dövüldü.

   Olayla ilgili iki kişi tutuklanırken, polis Pakistan uyruklu iki kişiyi ve bir arabayı aradığına dikkat çekti. Tutuklanan zanlılar ise suçlamaları reddetti.

   “Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar

Usman Ali ve Hassan Raja dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Demirhan Polis Karkaolu’nda görevli polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 30.12.2019 tarihinde Haspolat’ta sakin Usman Ali, Lefkoşa’da sakin Hassan Raja, Gazimağusa’da sakin soyadı henüz tespit edilemeyen Usman (Pakistan) ve Girne’de sakin henüz soyadı tespit edilemeyen İrfan (Pakistan) isimli şahısların Kashif Мahmood’u zorla kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’ta bulunan ikametgahına götürdükten sonra, adı edilenin ellerini ve gözlerini bağladıktan sonra yüzüne tokat ve yumruk vurup boğazını sıktıklarına dikkat çekti.

   Polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlıların müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra tasarrufunda bulunan Samsung 6 Age marka cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu aldıktan sonra adı edileni henüz plakası ve markası tespit edilemeyen İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Hassan Raja’nın kalmakta olduğu Lefkoşa’daki eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarına vurgu yaptı.

   Olayın polise 1 Ocak’ta intikal ettiğini belirten Aydoğanlı, zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın tutuklandığını, ancak soy isimleri henüz tespit edilemeyen Usman ve İrfan ile İrfan’a ait olan plakası

henüz tespit edilemeyen aracın arandığına dikkat çekti.

   Aydoğanlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Tenay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108