banner6

Polis hırsızları suçüstü yakaladı

banner37

Telka Kablo isimli işletmeye giren iki hırsız, toplam uzunluğu 195 metre olan rulo halinde bulunan Orta gerilim kablosunu 7 parçaya bölüp, çalarken tespit edildi

Polis hırsızları suçüstü yakaladı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta faaliyet gösteren Telka Kablo isimli işletmeye giren iki hırsız, toplam uzunluğu 195 metre olan rulo halinde bulunan Orta gerilim kablosunu 7 parçaya bölüp, çalarken suçüstü yakalandı.

   “Sirkat”, “Mülke Tecavüz” ve “Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar H.T (E-30) ile A.Ö (E-54) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu,  tanık olarak polis memuru Hüseyin Açıkel’i dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Açıkel, iki zanlının 29 Ekim 2022 tarihinde saat 21:45’de  Haspolat’ta faaliyet gösteren Telka Kablo isimli işletmenin etrafını çevreleyen tel örgülerin güneye bakan kısmını demir testeresi ile kesmek suretiyle hasara uğratıp, toplam uzunluğu 195 metre olan rulo halinde bulunan orta gerilim kablosunu 7 parçaya bölüp, 3 parçayı kullanımlarında bulunan EM 662 plakalı beyaz renk Isuzu marka araca koydukları esnada fark edilmeleri üzerine olay yerinden konu araçla kaçtıkları esnada, suçüstü yakalandıklarını kaydetti.

   Açıkel, zanlıların kaçarken Haspolat Bölgesi’nde bir parça kabloyu düşürdüklerini ve kendilerini takip eden polis ekibi tarafından Alayköy Mandralar bölgesinde suçüstü tutuklandıklarını belirtti.

 Açıkel, iki zanlının derdest emri gereği tutuklandığını, soruşturmanın devam ettiğini ve emarelerin arandığını kaydetti.
 Tahkikatın devam ettiğini söyleyen Açıkel, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.
 
Yargıç Tutku Candaş, talebi onayladı.

  


  

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2022, 10:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104