banner6

Polis, hâlâ kayıp içkileri arıyor

banner37

Gazimağusa’daki antrepodan çalınan içkilerle ilgili tutuklanan 4 kişi aleyhine 3’er gün ek tutukluluk emri alındı

Polis, hâlâ kayıp içkileri arıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan yıllanmış şarap ve içki sirkatiyle ilgili başlatılan polis soruşturması sürüyor.

   Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait antreponun asma kilidini kırıp, içerisinden muhtelif markalarda içki sirkat eden H.G ve içkilerin hırsızlık olduklarını bildikleri halde satın aldıkları iddia edilen H.Ç, H.Ç ve H.H.S, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

banner134

   Meseleyle ilgili tutuklanan 4 kişi aleyhine mahkemeden 3’er gün ek tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru İbrahim Çangaroğlu, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı.

   Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, 4 ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait 7 numaralı antreponun asma kilidi kırılarak, içerisinden muhtelif markalarda içki sirkat edildiğini anımsattı.

   Çangaroğlu, konu antrepoyu açan H.G’yi tespit edip tutukladıktan sonra içkilerin çalıntı olduklarını bildikleri halde satın alan diğer zanlıları da tespit edip tutukladığını kaydetti.

   Sirkat edilen içkilerin bir kısmını İskele’de bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, kayıp emareleri bulmak için mahkemeden süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104