banner6

Polis, hâlâ silahı arıyor

banner37

Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayıyla ilgili tutuklanan zanlılar Koral Kalkan, Hüseyin Karakışla ve Süleyman Gür’e ek tutukluluk verildi

Polis, hâlâ silahı arıyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da 4 Mayıs’ta Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayıyla ilgili tutuklanan zanlılar Koral Kalkan, Hüseyin Karakışla ve Süleyman Gür’e ek tutukluluk verildi.

Koral Kalkan’a konu tabancayı Gazimağusa’da sakin Hüseyin Karakışla’nın 3 bin 500 TL karşılığında temin ettiği, onun da Süleyman Gür’den aldığı belirlenmişti.

Polis, tabancanın hâlâ bulunamadığına dikkat çekip, zanlıların tutukluluğunun iki gün daha uzatılmasını talep etti. Mahkeme, istenen ek tutukluluk emrini verdi.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, kullanma, taşıma”, “Meskûn mahalde ateş açma” ve “Kasti Hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Koral Kalkan, Hüseyin Karakışla ve Süleyman Gür, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Mustafa Dağsevenler’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dağsevenler, 4 Mayıs 2017 tarihinde, saat 04.00 sıralarında Lefkoşa - Ortaköy bölgesinde Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deniz Off Licence isimli işyerine 9 mm çapında tabanca ile üç el ateş edildiğini ve söz konusu işyerinin vitrin camı ile alüminyum çerçevenin isabet aldığını anımsattı.

Kamera görüntüleri ile telefon dökümlerinin incelendiğini ve yürütülen geniş çaplı soruşturma sonucunda meseleyle ilgisi olduğuna inanılan Bostancı’da sakin Koral Kalkan’ın evinde tespit edilerek gözaltına alındığını kaydeden Dağsevenler, Kalkan’ın iki ayrı gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti.

Meselede zanlı Hüseyin Karakışla’nın bağlantısı olduğunun belirlendiğini ve zanlının Mağusa’da tespit edildiğini aktaran Dağsevenler, zanlı Karakışla’nın zanlı Kalkan’a olayda kullanılan tabancayı 3 bin 500 TL karşılığında verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Hüseyin Karakışla’nın konu tabancayı Gazimağusa’da sakin Süleyman Gür’den aldığının belirlendiğini söyleyen Dağsevenler, tutuklanan Gür’ün gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti.

Dağsevenler, tabancanın arandığına ve tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, zanlıların iki gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 08:06
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110