banner6

Polis, iki kişiyi daha arıyor

banner37

Konuşmak için dışarı çağırdıkları iki kişiyi, barın önünde darp eden dört kişi tutuklandı.

Polis, iki kişiyi daha arıyor
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir barın önünde iki kişiyi ciddi şekilde darp eden 4 kişi polis tarafından tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

“Ayaklanma”, “Kanunsuz topluluk”, “Ciddi darp”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olan Bayram Eroğlu, Gökhan Arık, Ümit Yorgun ve Umutcan Öncel’in aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin eden polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı 2 kişinin daha peşine düştü.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Löğmen Yücetürk, mahkemeye yeminli şahadet verdi ve olguları aktardı.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlıların, Park de Luna isimli eğlence mekanı önünde toplanıp ayaklandıktan sonra, mekanda bulunan Murat İlker Kuşer ve Fevzi Kara’yı, konuşacaklarını beyan ederek, dışarıya çıkmalarını sağladığını ve daha sonra adı edilenleri, elleri ve ayaklarıyla ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Löğmen Yücetürk, zanlıların ayrıca, makul mazeretleri olmaksızın bağırıp çağırarak rahatsızlık yaptıklarını, sağa sola koşarak ellerini ve ayaklarını savurarak uygunsuz tavır ve hareketler sergilediklerini de belirttikten sonra meseleyle ilgili 2 kişiyi daha aradığını söyledi ve mahkemeden süre talep etti.

Zanlıları savunan Avukat İbrahim Demirtaş, talep edilen sürenin fahiş olduğunu belirterek, talebe itiraz etti.

Yargıç, güvenip itibar ettiği tekzip edilmemiş şahadet ışığında zanlıların, 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 10:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104