banner6

Polis, kaçaklara göz açtırmıyor

banner37

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlarda, ülkede kaçak olarak yaşadığı tespit edilen 5 kişi daha tutuklandı

Polis, kaçaklara göz açtırmıyor
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında 5 kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.

“KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlılar Jacob Aondona Moji, Joel Unubi İdoko, Mubarak Wilson Okute, Isaac Weng Dung ve İbrahim Ergen, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde üç günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, iddia makamı adında Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memurları Havva Yorgancı ve Mehmet Şener’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memurları, zanlılar Jacob Aondona Moji, Joel Unubi İdoko, Mubarak Wilson Okute, Isaac Weng Dung ve İbrahim Ergen’in, Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin kontrollerde tespit edildiklerini söyledi.

Polis memurları, zanlıların, ülkede ne maksatla bulunduklarının araştırılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva Rauf Pire
Havva Rauf Pire - 4 yıl Önce

Lütfen bu kaçaklara nee olduğunu da yazın yoksa yeni bir af mı geliyor gelirsede hiç şaşmam tipik KKTC politikası

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104