Polis kamera kayıtlarını inceleyecek

banner37

Lefkoşa’nın Arasta bölgesini pazartesi akşamı savaş alanına çeviren kavgayla ilgili tutuklanan 7 kişinin tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı

banner87
Polis kamera kayıtlarını inceleyecek
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Bayram arifesinde başkent Lefkoşa’nın Arasta bölgesini savaş alanına çeviren kavgayla ilgili tutuklanan 7 kişi dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve devam eden soruşturma nedeniyle tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.

“Yaralama”, “Kavga”, “Kasti hasar”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” , “Uygunsuz tavır hareket” suçlamalarıyla ilgili tutuklanan Aykut Demir, Sergen Demir, Selçuk Koç, Ali Haydar Erdine, Ahmet İçin, Ergin İçin ve Erhan Tunç dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Karadağlı’yı dinletti.

Polis memuru Ömer Karadağlı, Lefkoşa’da 4 Haziran’da saat 21.00 sıralarında, umumi yer olan İplik Pazarı Sokak üzerinde 23 yaşındaki Aykut Demir’in 94 promil, 23 yaşındaki Sergen Demir’in 244 promil, 27 yaşındaki Selçuk Koç’un 110 promil, 35 yaşındaki Ali Haydar Erdine’nin 112 promil alkollü içki tesiri altında bir taraf, diğer taraf olan 39 yaşındaki Ahmet İçin, 35 yaşındaki Ergin İçin ve 32 yaşındaki Erhan Tunç arasında kavga yaşandığını kaydetti.

Karadağlı, zanlıların aralarında meydana gelen husumetten dolayı birbirlerinin vücudunun muhtelif yerlerine vurduklarını belirterek, makul mazeretleri olmaksızın bağırıp çağırarak, uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarını söyledi.

Kamera görüntülerinin inceleneceğine ve temin edilecek ifadeler olduğuna vurgu yapan Karadağlı, bu aşamada zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96