Polis karakoluna uyuşturucuyla gitti

banner37

Denetimli serbestlikten faydalanarak serbest kalan ve polise imza vermeye giden Mehmet Yıldırım, yeniden tutuklandı

Polis karakoluna uyuşturucuyla gitti
banner90
banner8

İşlediği uyuşturucu suçunun ardından denetimli serbestlikten faydalanarak serbest kalan ve yasa gereğince polise ispat-ı vücutta bulunmak (imza vermek) için Girne Polis Müdürlüğü’ne giden Mehmet Yıldırım’ın üzerinde uyuşturucu madde bulundu.

“Uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan tutuklanan Mehmet Yıldırım, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Meltem Dündar’ın baktığı dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme biriminde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, önceki gün polise ispat-ı vücut yapmaya giden zanlının şüpheli hareketler sergilemesi üzerine, üst araması yapıldığını, giymekte olduğunu pantolonunun sağ ön cebinde kâğıda sarılı bir gram centetik cannabionid bulunduğunu, ayrıca içerisinde uyuşturucu madde olan ucu yanık sigara ele geçirildiğini söyledi.

Zanlının gözaltına alındığını ve narkotik birimine haber verildiğini belirten Bayram, zanlının sorgusunda uyuşturucu maddeyi aldığı şahsın ismini söylediğini ve söz konusu şahsın arandığını ifade etti.

Zanlının üzerine bulunan maddelerin analize gönderileceğini kaydeden Bayram, zanlının geçtiğimiz şubat ayında denetimli serbestlikten yararlandığını, bu nedende polise ispat-ı vücutta bulunduğunu kaydeden polis, zanlının bu şartlar altındayken yeniden suç işlediğini söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıs olduğunu belirten Bayram, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75