banner6

Polis kayıp iki tabancayı arıyor

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda şarjörleriyle birlikte iki adet 9 milimetre çapında tabanca ve 85 adet kuru sıkı tabanca mermisi bulunan M.A.’nın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Polis kayıp iki tabancayı arıyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir eve baskın düzenleyen ve M.A. isimli kişinin tasarrufunda şarjörleriyle birlikte 2 adet tabanca ve 85 adet kuru sıkı tabanca mermisi bulan Narkotik, zanlının tasarrufunda olduğu söylenen iki tabanca ve mermilerin arandığını açıkladı.

“Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı M.A., dün sabah ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 1 Aralık’ta Narkotik ekibi tarafından zanlının ikametgahında yapılan aramada yatak odasında iki adet 9 milimetre çapında tabanca ve şarjörleri, 9 milimetre çapında mermi ve 85 adet kuru sıkı tabanca mermisi ve tabanca kılıfının bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Sevinç, alınan bilgide, Türkiye’den KKTC’ye Girne Limanı’ndan ithal edilen ve Kaptan Köşkü Operasyonu’yla ele geçirilen 3 milyon TL değerindeki 2 kilo metamfetamin türü uyuşturucu maddeyi ithal eden yük gemisinin kaptanı olan A.B.’nin, zanlının tasarrufundaki tabancaları Ekim 2021’de getirerek zanlıya verdiğini itiraf ettiğinin öğrenildiğini söyledi.

Sevinç, tabancalara balistik inceleme yapıldığını ve herhangi bir olayda kullanılmadığının tespit edildiğini belirtti.

Sevinç, zanlının tasarrufunda bulunanların haricinde iki tabanca ve mermiler olduğu bilgisinin alındığına vurgu yapıp, kamera kayıtlarının incelendiğini kaydetti.

Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110