banner6

Polis, kayıp kişiyi arıyor

banner37

Tasarrufunda 3 gram bonzai bulunan Musa İdris Isıaku ile tasarrufunda 100 miligram bonzai bulunan Ugorji İgwemba Mba’nın tutukluluk süreleri uzatıldı

Polis, kayıp kişiyi arıyor
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından 28 Kasım’da, Lefkoşa Ortaköy’de bir ikametgahta yapılan aramada tasarruflarında 3 gram bonzai bulunan Musa İdris Isıaku ile tasarrufunda100 miligram bonzai bulunan Ugorji İgwemba Mba’nın tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Ali Gürkut’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ali Gürkut, 28 Kasım’da oluşturulan bir Narkotik ekibince Lefkoşa’da sakin Musa İdris Isıaku’nun evinde yapılan aramada evde misafir olarak bulunan Ugorji İgwemba Mba’nın tasarrufundaki cüzdanında kağıt parçasına sarılı 100 miligram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Polis çavuşu Ali Gürkut, zanlı Musa İdris Isıaku’nun komodininin içinde yaklaşık 3 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile sanık Isıaku’nun tasarrufundaki uyuşturucu maddenin sarılı olduğu aynı kağıttan üç parça bulunarak emare alındığını anlattı.

Gürkut, zanlı Musa İdris Isıaku’nun tasarrufundaki uyuşturucu maddeyi 22 Kasım’da 500 TL karşılığında şu anda aranan bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Gürkut, zanlı Ugorji İgwemba Mba’nın tasarrufundaki maddeyi zanlı Isıaku’dan 50 TL’ye daha sonra ödemek üzere aldığının belirlendiğini belirtti.

İki zanlının da gönüllü ifade verdiğini söyleyen Gürkut, aranan bir kişi olduğuna vurgu yaparak, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı İlhan Damdelen, polis çavuşu Ali Gürkut’un talep ettiği sürenin uygun olduğunu ve tahkikatın ciddi olduğundan dolayı aranan diğer şahsın bulunması için şahısların tutukluluk sürelerinin uzatılmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın tamamlanmadığını, aranan bir kişi bulunduğunu, zanlıların serbest kalmaları halinde ifadelere ve olgulara etki edebileceğinden dolayı zanlıların, tahkikat amaçlı üç gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110