Polis, kayıp uyuşturucunun peşinde

banner37

Narkotik ekipleri, DAÜ Kampusu’ndaki park yerinde operasyon yaptı ve 2 kişiyi uyuşturucuyla yakaladı

banner87
Polis, kayıp uyuşturucunun peşinde
banner90
banner8

1’ER GÜN TUTUKLULUK ALINDI… Gazimağusa’da PGM’ye bağlı narkotik polisinin kiralık bir araçta ele geçirdiği 4 paket içerisindeki 2 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle ilgili tutukladığı 2 kişi aleyhine, mahkemeden 1’er gün tutukluluk emri alındı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, aldığı bir ihbarı değerlendirerek, DAÜ Kampusu içerisindeki bir yurdun park yerinde bir operasyon düzenledi.

   Polis ekipleri, operasyon sonucu, kiralık araç içerisinde, satışa hazır 4 paket içerisinde yarımşar gramdan toplam 2 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inandığı maddelere el koydu. Polis, meseleyle ilgili tutukladığı Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi A.J.O ve A.W. aleyhine, mahkemeden, tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin etti.

   İhbara göre, gençlerin tasarrufunda, daha fazla uyuşturucu olduğuna inanan polis, kayıp emarelerin peşine düştü.

Tahkikat yeni başladı

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlıların, 3 Haziran 2020’de meydana gelen uyuşturucu madde tasarrufu suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Yıldırım, aldıkları bir ihbar ışığında, saat 23.55’te, DAÜ Kampusu içerisindeki bir yurdun park yerinde, kiralık araç içerisinde tespit ettiği zanlıların huzurunda ve bulundukları ZPF 318 plakalı araçta arama yaptığını anlattı.

   Yıldırım, her iki zanlının da bulunduğu aracın sol ön yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde, ayrı ayrı 4 küçük foil paketi içerisinde toplam 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddelere el koyduğunu belirtti.

   Konu maddeleri Devlet Kimya Laboratuarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan foil kağıtlarını ise PGM Parmak İzleri Şubesi’ne göndereceğini kaydeden tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Tanık polis ayrıca, zanlıların tasarruflarında bulduğu miktardan daha fazla uyuşturucu olduğu bilgisinden söz ederek, kayıp olduğuna inandığı maddeleri de arayacağından söz etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, polisin tahkikatını salimen neticelendirebilmesi için zanlıların 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75