banner6

Polis, laptopu arıyor

banner37

Kurudere yakınlarında, otostop çektiği sırada, bir aracın çarpması sonucu ölen suç ortağıyla birlikte üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere’nin tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı

Polis, laptopu arıyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Kurudere yakınlarında, otostop çektiği sırada, bir aracın çarpması sonucu ölen suç ortağıyla birlikte üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Üniversitedeki bir işyerinden, 2 bin dolar değerindeki laptopu, giydiği eşofmana gizleyerek sirkat eden Daniel T. Muudzangerere, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 4 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan

Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlının, 26 Mayıs 2017’de, üniversite kampusu içerisindeki bir işyerinden, olay günü trafik kazasında hayatını kaybeden suç ortağı Munashe Simunyu ile birlikte 13 inçlik laptopu sirkat ettiğini anımsattı.

Olayın bilgilerine gelmesi üzerine yaptığı inceleme ve araştırma sonucu, zanlıyı, 2 hafta sonra Lefkoşa’da tespit ettiğini kaydeden tanık polis, sirkat edilen laptopu bulamadığını ifade ettikten sonra, zanlının, tutuklu bulunduğu sürede tespitlerini mahkemeye aktardı.

Çalınan laptopu Lefkoşa’da bin TL karşılığında sattığını kaydeden zanlının, suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğine değinen tanık polis, laptopu bulabilmek ve soruşturmasını tamamlayabilmek için zanlı aleyhine ek tutukluluk talep etti.

Yargıç, zanlının henüz tamamlanamayan tahkikatın selameti açısından 4 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104