Polis memuru 5 ay hapis yatacak

banner37

Sınır kapısında görevli polis memuru Mehmet Levent Karadayı, 450 kilo kaçak etin kuzeye geçirilmesine göz yummaktan suçlu bulundu ve cezaevine gönderildi

Polis memuru 5 ay hapis yatacak
banner90
banner8

ASAYİŞİ SAĞLAMASI GEREKİRKEN GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI… Yargıç Temay Sağer, devlet tarafından polis olarak sınır kapısında, asayişin sağlanması, suçların ortaya çıkarılmasını ve engellemesini sağlamak için görev alan sanığın, suça göz yummasının, aleyhine değerlendirdiğine vurgu yaptı

EMEKLİLİK HAKKINI DA KAYBETTİ… Olaydan sonra açığa alınan ve iki yıldır yarı maaş alan Mehmet Levent Karadayı, 6 ay sonra kazanacağı emeklilik hakkını da kaybetti

Emine UYSAL ÇALUDA

Kermiya Kara Sınır Kapısı’ndan, Aralık 2017 tarihinde, 450 kilo kaçak etin kuzeye geçirilmesine göz yuman polis memuru Mehmet Levent Karadayı, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olaydan sonra açığa alınan ve iki yıldır yarı maaş alan Mehmet Levent Karadayı, 6 ay sonra kazanacağı emeklilik hakkını da kaybetti.

“Mevkiyi kötüye kullanma” suçlamasıyla dün sabah itham edilen Karadayı, suçlamaları kabul etti.

Polis memuru Mehmet Levent Karadayı’nın avukatı, hafifletici nedenleri aktardı ve müvekkilinin, maddi menfaat elde etmediğini ve hapis cezası alması halinde hem maaşını, hem de kısa süre sonra kazanacağı emeklilik hakkını kaybedeceğini beyan etti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davadan suçlu bulup mahkum ettiğini belirtti.

Sağer, sanığın işlediği “mevkiyi kötüye kullanma” suçunun, bir yıla kadar hapis cezası öngördüğüne ve devlet idaresi aleyhine işlenen suçlardan olduğuna işaret etti.

Sağer, sınır kapısında polis memuru olarak görev yapan sanığın, köylüsü ve yanındaki bir kişinin, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye 450 kilogram kaçak et ithal etmelerine göz yumduğuna dikkat çekti.

“Polis memuru olan sanık, iki kişinin suç işlemesine göz yumdu” diyen Sağer, sanığın hapis cezası alması halinde emeklilik hakkını kaybedeceği hususunu lehine değerlendirmenin mümkün olmadığına vurgu yaptı.

Sağer, “Sanık, polis memurudur ve görevi, asayişi sağlamaktır” dedi.

Yargıç Sağer, devlet tarafından, sınır kapısında asayişi sağlamak için görevlendirilen ve suçları ortaya çıkarması, suçları engellemesi için görev olan sanığın suça göz yummasını, aleyhine değerlendirdiğine vurgu yaptı.

Yargıç Temay Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, kamu yararı gereği 5 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lefkoşalı
Lefkoşalı - 8 ay Önce

Kim kime bedava geç diyecek bu devirde rüşvet başka ne olacak haramzade bitmez çünkü para için satılmış insan çok dürüstlük insanlık lafla konuşulur herşey para olmuş bu dünyada

ABDULKADİR KOSEDAĞ
ABDULKADİR KOSEDAĞ - 8 ay Önce

Yazıklar olsun bu ülkede hukuk OLSAYDİ bu şahsın görevinden alınması gerek devlette çalışanlar sürekli suç işlemektedirler çünkü yargı gerektiği gibi uygulanmıyor yazık

SIRADAKİ HABER

banner75