banner6

Polis memuru, Türkiye'de ameliyat olacak

banner37

Başbakanlık önündeki eylemde Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş atarak yaralanmalarına sebep olmakla suçlanan M.M.Ö teminatla serbest bırakıldı

Polis memuru, Türkiye'de ameliyat olacak
banner8

Emine UYSAL

Başbakanlık önündeki eylemde Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş atarak, Yeğen’in elmacık kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan 37 yaşındaki M.M.Ö’nün 2 bin TL nakdi teminat ve iki kefilin 50'şer bin TL'lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün karakola imza vermesi karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verildi.

Elmacık kemiği kırılan ve yüzünde çökme oluşan polis çavuşu Şaban Yeğen'in, Türkiye'de ameliyat olacağı belirtildi.

banner134

M.M.Ö, hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandığı için dün mahkemeye çıkarılarak ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Yargıç Rauf Kürşad'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Umut Kulle’yi dinletti.

Zanlı gönüllü ifade verdi”

Mahkemede yeminli şahadet veren Kulle, zanlı M.M.Ö’nün, 6 Aralık’ta saat 11.00’de Lefkoşa’da Başbakanlık önünde, Değirmenlik-Dağyolu’nda meydana gelen trafik kazasıyla ilgili gerçekleştirilen eylemde, güvenliği sağlayan Polis Memuru Hüseyin Karamustafa ile Polis Çavuşu Şaban Yeğen’in yüzüne taş attığını belirtti.

Polis Memuru Umut Kulle, atılan taş ile Şaban Yeğen’in elmacık kemiğinin kırıldığını ve Türkiye'de ameliyat olmasının söz konusu olduğunu söyledi.

Olayla ilgili polise teslim olan zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirten Kulle, evli ve iki çocuk babası olup Lefke Belediyesi'nde zabıta olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, M.M.Ö’nün 2 bin TL nakdi teminat yatırması ve iki kefilin 50'şer bin TL'lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün karakola imza vermesi karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88