Polis memuru ve suç ortağı 18’er ay hapse mahkum oldu

banner37

Doğanköy’deki evinde uyuşturucu, silah, mermi, eski eser ve define arama aletleri bulunan polis memuru Ziya Düşünmez ve suç ortağı Cüneyt Sığırcı’yla ilgili karar dün açıklandı

banner87
Polis memuru ve suç ortağı 18’er ay hapse mahkum oldu
banner90
banner8

OYBİRLİĞİ İLE SUÇLU BULUNDULAR… Girne Ağır Ceza Mahkemesi, evinde 2 gram uyuşturucu, 3 silah, 30 mermi, eski eser ve define arama aletleri bulunan polis memuru Ziya Düşünmez ve Cüneyt Sığırcı’yı aleyhlerindeki tüm davalardan oybirliği ile suçlu bularak, her iki sanığı da 18’er ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

   Doğanköy’de evinde, uyuşturucu, silah, mermi, eski eser ve define arama aletleri bulunan polis memuru Ziya Düşünmez ile suç ortağı Cüneyt Sığırcı hakkındaki karar dün açıklandı.  Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar 18’er ay hapse mahkûm edildi.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kararında, 20 Haziran 2019 tarihinde polis memuru Düşünmez’in Doğanköy’deki evinde yapılan aramada 2 gram uyuşturucu, 3 silah, 30 mermi, eski eser ve define arama aletleri bulunduğunu belirtti.

   Tutuklanan Düşünmez’in cep telefonunda yapılan incelemede Cüneyt Sığırcı’ya ulaşıldığı hatırlatılan kararda, Düşünmez’in ifadesinde de silah ve mermileri Türkiye’den Cüneyt Sığırcı aracılığı ile ithal ettiğini kabul ettiği bildirildi.

   Aranan şahıs ilan edilen Cüneyt Sığırcı’nın 8 Eylül 2019 tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandığının da belirtildiği kararda, sanıkların yargılandıkları davalardan oybirliği ile suçlu bulunduğu ve her birinin 18’er ay hapse mahkum edildiği açıklandı.

Ne olmuştu?

   Doğanköy’de 20 Haziran 2019 tarihinde Ziya Düşünmez’in evinde yapılan aramada bir adet SigSauer marka 9 mm çapında tabanca, bir adet GlockAustria marka tabanca ve bir adet Beretta marka 7.65 mm çapında tabanca, 18 adet 9 mm çapında canlı mermi, 12 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri ile içerisinde tütünle karışık hintkeneviri olan bir adet sarma sigara, 25 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, 7 adet 9 mm çapında kuru sıkı mermi, 4 adet eski eser olduğuna inanılan madeni para, Golden King DPR model kameralı elektronik metal detektörü ve Ziya Düşünmez’e ait JE 957 plakalı aracın bagaj kısmında ise eski eser aramak için kullanıldığına inanılan 4 adet metal çubuk ve bir adet mikro kamera bulunmuştu.

   Yapılan soruşturma sonucu suçla bağlantılı olduğu belirlenen Cüneyt Sığırcı da 3 ay sonra ülkeye giriş yaparken tutuklanmıştı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75