Polis memuru yoğun bakımdan çıkarıldı

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp kaçan Gökhan Takımcılar’ı arama çalışmaları devam ederken, suç ortağı İbrahim Takımcılar’ın tutukluluk süresi bir hafta daha uzatıldı

Polis memuru yoğun bakımdan çıkarıldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra kaçan Gökhan Takımcılar, hâlâ yakalanamazken, olayda yaralanan polis memurunun yoğun bakımdan çıkarıldığı bildirildi. Gökhan Takımcılar’ın suç ortağı olarak yakalanan Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar’ın tutukluluk süresi ise devam eden soruşturma nedeniyle dün 7 gün daha uzatıldı.


Olayın ertesi günü Akdoğan’da yakalanan İbrahim Takımcılar, “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Soygun”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Polisi darp, görevinden men etmek” suçlamalarıyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Boyun, sırt, göğüs ve kalbinin yakınından bıçaklanan ve halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Fahri Toklu’nun yoğun bakımdan çıktığı belirtildi.  


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ömer Can’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 15.08.2021 tarihinde saat 17.00’de Gaziköy’de bir ev açma olayıyla ilgili gelen ihbar üzerine polis memurları Kozal Debreli ve Fahri Toklu’nun polis aracıyla olay mahalline gittiğini belirtti.


Polis çavuşu Ömer Can, zanlı İbrahim Takımcılar ve aranan zanlı Gökhan Takımcılar’ın polis aracını görüp koşarak kaçmaya çalıştığı esnada iki polis memuru tarafından yakalandıklarını anlattı.


Can, olayın akabinde zanlı Gökhan Takımcılar’ın, tasarrufundaki ağız uzunluğu 17,5 ağız uzunluğu 6,5 santim olan sivri uçlu katlanan bıçakla polis memuru Fahri Toklu’yu sol göğüs, sırt kısmından ağır şekilde yaraladığını belirtti.  


Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın, polis memurunun ellerinin muhtelif yerlerini de bıçakla yaralayıp, polis arabasının anahtarını zorla alarak soygun suçunu işlemekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.


Polis çavuşu, zanlı Gökhan Takımcılar’ın yine köyde sakin İ.Ç.’ye ait aracı, İbrahim Takımcılar’ın ise T.M.’ye ait salon aracı mal sahibinden izinsiz alıp, köyden ayrılarak, aracı Yiğitler çöplüğüne bırakıp, kaçtığını söyledi.


Can, zanlıların Fahri Toklu’yu katle teşebbüs ettikleri bıçağın olay mahallinde bulunduğunu ifade etti.


Olayda ağır yaralanan polis memuru Fahri Toklu’nun devlet hastanesinde müşahedesinin sürdüğünü ve yoğun bakımdan çıktığını kaydetti.


Zanlı İbrahim Takımcılar’ın 16 Ağustos’ta Akdoğan’da tespit edilerek, tutuklandığını belirten Can, itiraf içerikli ikinci bir gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini mahkemeye aktardı.

banner134


Can, olayın çok yönlü soruşturulduğunu ve aranan bir şahıs olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Hazal Hacımulla, talep edilen ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88