Polis olayı halen soruşturuyor

banner37

Bindiği taksinin parasını 200 TL’lik sahte banknotla ödeyen ve tasarrufunda da bir adet sahte banknot bulunan Mohammed Ali Ahmed Alhadiri’ye, sahte paraları 100 dolar karşılığında sattığı iddia edilen kişi teminatla serbest bırakıldı

Polis olayı halen soruşturuyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da bindiği taksinin parasını 200 TL’lik sahte banknotla ödeyen ve tasarrufunda da bir adet sahte banknot bulunan Mohammed Ali Ahmed Alhadiri’nin, paraları 100 dolar karşılığında aldığını itiraf ettiği zanlı Muhannad Majed Fathi Al Ourı, teminatla serbest bırakıldı.

   “Sahte para tasarrufu” ve “Sahte parayı tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Muhannad Majed Fathi Al Ourı, dün teminat amaçlı mahkemeye çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 17.04.2020 tarihinde, saat 24.00 raddelerinde, Lefkoşa Kızılkaya Şehit Erdoğan Yıldız Sokak üzerinde, Lefkoşa'da sakin Mohamed Ali Ahmed Alhadari’nin tasarrufunda bulundurduğu 2 adet seri numarası"B099348659" olan 200 TL'lik banknotu Lefkoşa'da sakin taksici F.M.S.'ye verip tedavüle sürdükten sonra karşılığında toplamda 260 TL parayı sahtekarlıkta temin ettiğini anımsattı.  

   Polis memuru Havva Yorgancı, zanlı Mohamed Ali Ahmed, Alhadiri'den yapılan soruşturma neticesinde konu sahte 200 TL paraları Muhannad Majed Fathı Al Ourı'den aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Zanlının 8 Mayıs’ta Girne Polis Müdürlüğü’nde tespit edilip, tutuklandığını söyleyen Yorgancı, aynı gün zanlının Girne’de bulunan ikametgahı içerisinde yapılan arama neticesinde kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini kaydetti.

   Yorgancı, zanlının edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, öğrenci statüsündeki zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, müvekkilinin parayı veren kişi olmadığını savundu.  

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75