Polis örgütünden uzaklaştırıldı

banner37

Ercan Havalimanı’nda bir sivili ciddi şekilde darp ederken görüntüleri sosyal medyada yayılan polis memuru Gürşah Üregül, dün sabah mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

banner87
Polis örgütünden uzaklaştırıldı
banner90
banner99

YERDEYKEN KARNINDAN VE YÜZÜNDEN TEKMELEDİ… Olayı soruşturan Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, 13 Haziran’da, Ercan Güvenlik Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gürşah Üregül’ün, ülkeden çıkış yapmak isteyen Barış Dikencik’in, X-Ray cihazından geçerken sarhoşluk ve rahatsızlık yaptığı gerekçesiyle olayın yaşandığını anlattı. Aydın, zanlının, Dikencik’e, elleriyle vurup, yere düşerek başında ve çenesinde kesi oluşmasına neden olduğuna vurgu yaptı. Aydın, polis memuru Gürşah Üregül’ün karakol binası içerisinde yerde yatan Barış Dikencik’e sağ ayağıyla iki kez karın kısmına, bir kez de baş kısmına tekme attığına dikkat çekti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’nda, 13 Haziran’da, bir sivili ciddi şekilde darp ederken görüntüleri sosyal medyada yayılan ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran polis memuru Gürşah Üregül, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Polis memuru Gürşah Üregül’ün, Ercan’da, bir sivili yerde tekmelediği görüntüleri sosyal medyada paylaşılmasıyla aleyhine soruşturma başlatılmıştı.

Olay yüzünden polis örgütünden de uzaklaştırılan polis memuru Gürşah Üregül, dün yargıç huzurundaydı.

“Yaralama” , “Ciddi darp” ve “Darp” suçlamalarıyla aleyhine soruşturma başlatılan zanlı Gürşah Üregül, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Durmuş Aydın’ı tanık olarak dinletti.

Havalimanında başlayan şiddet

karakolda devam etti

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydın, 13 Haziran 2019 tarihinde, Ercan Güvenlik Amirliği’nde, ülkeden çıkış yapmak isteyen Barış Dikencik’in, X-Ray cihazından geçerken, sarhoşluk ve rahatsızlık yaptığı gerekçesiyle yaşananları anlattı.

Aydın,  polis memuru Gürşah Üregül’ün, Dikencik’e, elleriyle vurup, yere düşmesine ve başı ile çenesinde kesi oluşmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, zanlı Gürşah Üregül’ün, karakol binası içerisinde yerde yatan Barış Dikencik’e sağ ayağıyla iki kez karın kısmına, bir kez de baş kısmına tekme attığına dikkat çekti.

Aydın, 3 Eylül’de, zanlı aleyhine “yaralama, ciddi darp ve darp” suçlarından dava getirildiğini kaydetti.

Polis örgütünden uzaklaştırıldı

Zanlı Gürşah Üregül’ün, polis örgütünden uzaklaştırıldığını mahkemeye aktaran Aydın, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Aydın, KKTC vatandaşı olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Zanlının avukatı Yunsal İlhan, tahkikat memuruna müştekinin şikayeti olup olmadığını sordu.

Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, müşteki Barış Dikencik’le telefonda görüştüğünü ve adaya gelip şikayetçi olacağını söylediğini mahkemeye aktardı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 2 haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75