banner6

Polis, pusu kurup yakaladı

banner37

Gazimağusa’da, 12 gram 300 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklanan 1’i kadın 2 zanlı hakkında 3’er gün tutukluluk emri alındı

Polis, pusu kurup yakaladı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

EV, ARABA VE ÜST ARAMASINDA UYUŞTURUCU BULUNDU… Pusu görevini başarıyla sonuçlandıran narkotik polisi, ev, araba ve üst aramasında toplam 12 gram 300 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt etti ve incelenmesi için ilgili birimlere gönderdi

Gazimağusa’da, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tasarrufundan 1’i kadın 2 kişi yakalandı.
Meseleyle ilgili tutuklanan F. Ö. (E-24) ve A. S. (K-32), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde kıdemli yargıç huzuruna çıkartıldı ve aleyhlerine, tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.
Pusu görevini başarıyla sonuçlandıran narkotik polisi, ev, araba ve üst aramasında toplam 12 gram 300 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt etti ve incelenmesi için ilgili birimlere gönderdi.

 

Tahkikat bitmedi
Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis çavuşu Necip Samancı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis çavuşu Necip Samancı, zanlıların, “kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
Necip Samancı, 15 Mart 2021’de aldığı ihbar üzerine, Vehit Güneri Caddesi üzerinde, Halil Hamza Canbulat Stadı yakınlarında pusu görevine başladıklarını anlattı ve zanlı F. Ö.’nün, saat 08.30’da ZMC 609 plakalı aracıyla konu bölgeye geldiğini anlattı.
Samancı, araç içerisinden inip yol kenarından bir şeyler aldığı ve aracına binip sigara paketini dışarıya attığı tespit edilen F. Ö.’nün, aynı gün Kali Land Bölgesi’nde tespit edildiğini belirtti.
Emare aldıkları sigara paketi içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğunu tespit ettiklerini kaydeden tanık çavuş, F. Ö.’nün kullanımındaki araçta ve üzerinde yaptığı aramada, şoför mahallinde, döşeme altında şeffaf naylona sarılı yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, paspas üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan parçacıklar ve vites kolu arkasındaki cepte 4 adet içilmemiş sigara bulunarak emare alındığını kaydetti.
Tanık çavuş, aynı gün bahse konu şahsın kalmakta olduğu ikametgahta zanlı A. S.’yi tespit edip alıkoyduktan sonra, mahkeme emri gereği konu evde yaptığı aramada, ikametgahın salonunda ve çekyat koltukta, ucu yanık tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigara, şeffaf naylonlarda 300 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yatak odasındaki masa üzerinde foil kağıdı ve kesik sarma sigara kağıdı içerisinde tütünle karışık yaklaşık 2 gram ağırlığında tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve boş sigara paketini bulup emare zapt ettiğini söyledi.
Tanık çavuş, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiği kaydetti ve henüz sonuç alamadığını mahkemeye aktardı.
Tanık çavuş, her iki zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek ve gerekli araştırmayı yapabilmek için mahkemeden süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçun ciddiyetine vurgu yaparak, polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalasına izin ve emir verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 09:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104