banner6

Polis, sahte para ararken uyuşturucuyla karşılaştı

banner37

Dövizcide bozdurmak istediği 50 dolarlık 20 adet banknotun sahte çıkması üzerine tutuklanan T.O.A.’nın evinde yapılan aramada bir miktar da Hintkeneviri bulundu

Polis, sahte para ararken  uyuşturucuyla karşılaştı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da tasarrufunda 20 adet sahte 50 ABD Doları bulunan zanlı T.O.A’nın evinde yapılan aramada az miktarda Hintkeneviri de ele geçirildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu”, “Sahte banknot tasarrufu” ve “Sahte banknotu tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı T.O.A. (E-28) dün sabah mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti. 
Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 19.01.2022 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da faaliyet gösteren Moonstar isimli döviz bürosu içerisinde zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte bin Amerikan Doları’nı konu iş yerine vermek suretiyle tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Havva Yorgancı, aynı gün 18.00-18.30 saatleri arasında bahse konu suçlardan dolayı zanlının ikametgahında mahkeme emri gereği huzurunda yapılan aramada yaklaşık bir gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare zapt edildiğine vurgu yaptı.

Yorgancı, meselenin hali hazırda yeni başladığını, zanlının bahse konu parayı nasıl ve ne şekilde temin ettiği yönünde soruşturmanın kapsamlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Bahse konu paraların incelenmesi için PGM Kriminalistik Şube’ye, zanlıdan alınan kan örneğinin ve emare olarak alınan maddenin tetkiki için ise Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderilmesi gerektiğini anlatan Yorgancı,  tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110