Polis, satıcının peşinde

banner37

Gazimağusa’da bir apartman dairesine baskın yapan narkotik polisi, ele geçirdiği 17 gram 100 miligram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili yakaladığı karı-koca aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Polis, satıcının peşinde
banner90
banner8

UYUŞTURUCU BET KÂĞIDINDA BULUNDU… Polis, baskın düzenledikleri daireye gittiklerinde, zanlı E.Ü’yü ikametgahın giriş kapısında, zanlı F.Ü’yü ise daire penceresinden beyaz renk bir kâğıdı fırlattığı esnada tespit ettiğini kaydeden tanık polis, bulduğu kâğıt içerisindeki 5 ayrı bet kâğıdına sarılı toplam 3,5 gram uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi bulup emare zapt ettiğini söyledi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir apartman dairesine baskın yapan narkotik polisi, ele geçirdiği 17 gram 100 miligram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili yakaladığı karı-kocayı mahkemeye çıkarttı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan E.Ü. (43) ve F.Ü. (40) , Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Temin ettiği emareleri incelemeye gönderen polis, konu maddelerin satışını yapan kişinin izini sürüyor.

Tahkikat yeni, araştırma sürüyor

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hasan Derman, zanlıların, kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirterek, meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

   Hasan Derman, 9 Mart’ta aldığı ihbar doğrultusunda, zanlıların ikamet ettiği Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir apartman dairesine baskın düzenlediklerini anlattı.

   Konu daireye gittiklerinde, zanlı E.Ü’yü ikametgahın giriş kapısında, zanlı F.Ü’yü ise daire penceresinden beyaz renk bir kağıdı fırlattığı esnada tespit ettiğini kaydeden tanık polis, bulduğu kağıt içerisindeki 5 ayrı bet kağıdına sarılı toplam 3,5 gram uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Hasan Derman, konu evin mutfak bölümündeki cam kavanoz çerisinde 8 gram, banko üzerindeki çöp poşetinde 6 gram, salondaki masa üzerinde ise açık vaziyetteki bet kağıdında 100 miligram ağırlığında sentetic cannabinoid türü uyuşturucu madde bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Buzdolabı üzerinde, içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigarayı da bulup zapt ettiğini kaydeden tanık polis, el konulan emareleri ve muhafazasında kullanılan bet kâğıtlarını incelenmesi için ilgili laboratuarlara göndereceğini belirtti.

   Henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve gerekli araştırmaları yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlatan tanık polis, mahkemeden, tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve satıcıyı bulabilmek için zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75