Polis, satıcının peşinde

banner37

Gazimağusa’da, kullanımındaki araçta uyuşturucu madde ele geçirilen İ.Ç.’yi polis suçüstü tespit ederek tutukladı

Polis, satıcının peşinde
banner90
banner99

2 GÜN TUTUKLULUK… Meseleyle ilgili konu maddeyi sattığına inandığı ve kimliğini tespit ettiği kişiyi arayan polis, tutukladığı İ.Ç.’yi, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı ve aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa'da, kullanımındaki araçta, 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen İ.Ç., suçüstü tespit edilip tutuklandı.

   Meseleyle ilgili konu maddeyi sattığına inandığı ve kimliğini tespit ettiği kişiyi arayan polis, tutukladığı İ.Ç.’yi, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı ve aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin olgularını aktarması için PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 10 Kasım 2020’de,  saat 17.40’da aldıkları ihbar ışığında, zanlıyı, kullanımında bulunan MM 637 plakalı araç ile seyir halindeyken tespit ettiğini söyledi.

   Hüseyin Özdesoy, zanlı huzurunda yaptığı aramada, konu araç içerisinde, iki ayrı yerde, kağıt parçalarına sarılı toplam 10 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   Özdesoy, emare zapt ettiği maddeleri, Devlet Kimya Labaratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon kağıt parçasını da Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini kaydeden tanık polis, çıkacak sonuca göre tahkikatına yön vereceğini anlattı.

   Meseleyle ilgili bir kişiyi daha aradığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, ciddi ve yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75