Polis, satıcıya uyuşturucu vereni arıyor

banner37

Uyuşturucudan tutuklanan 1’i yabancı 2 kişinin tutukluluk süresi 4’er gün uzatıldı

banner87
Polis, satıcıya uyuşturucu vereni arıyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin uyuşturucudan yakaladığı 1’i yabancı 2 genç hakkında yürüttüğü soruşturma sürüyor.

Meseleyle ilgili tutuklanan B.Y.  ile J.G.U., dün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 4’er gün tutukluluk emri temin etti.

Kamera kayıtlarını inceleyen polis, J.G.U.’ya uyuşturucu veren kişinin peşine düştü.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikatını üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Sevlivi,  alınan bir bilgi doğrultusunda, 15 Ekim’de, saat 13.00’te, Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince zanlı B.Y.’nin kalmakta olduğu ikametgahta mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında arama yapıldığını hatırlattı.

Hasan Selvili, konu ikametgahın oturma odasındaki sehpa üzerinde, kağıt parçasına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yapay nargile üzerindeki foil parçasına sarılı yaklaşık 20 miligram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet öğütücüyü bularak emare aldıklarını anımsattı.

Selvili, B.Y.’den yaptığı soruşturma sonucu, konu maddeleri, 14 Ekim’de ‘içmek için’, 600 TL karşılığında zanlı J.G.U.’den satın aldığını öğrenmesi üzerine, J.G.U.’yu da tespit edip tutukladığını kaydetti ve itiraf nitelikli gönüllü ifade temin ettiği J.G.U.’nun konu maddeleri tanımadığı bir şahıstan aldığı beyanını dile getirdi.

Tanık polis J.G.U.’ya konu maddeyi veren kişiyi aradığını belirttikten sonra, laboratuardan gelecek analiz sonuçlarının tahkikatına yön vereceğinden söz etti ve tahkikatını salim bir şekilde tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, zanlıların 4’er daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108