Polis, silahın peşinde

banner37

Gazimağusa’daki Thrones isimli barı kurşunlayan ve haklarında 11 günlük tutukluluk alınan Salih Yiğit ve suç ortağı Mehmet Topaloğulları aleyhine 3’er gün daha ek tutukluluk emri temin edildi

banner87
Polis, silahın peşinde
banner90
banner99
  • TELEFON VE ELBİSELER DE KAYIP… Mahkemede konuşan tanık polis, anlıların tutuklandığı güne kadar nerede ve ne şekilde saklandıklarını tespit edemediğini, suç aleti silahın, cep telefonu ve olayda giyilen giysilerin halen kayıp olduğunu söyledi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Thrones isimli barın batıya bakan cephesine 4 el ateş ederek kasti hasara uğratan Salih Yiğit ve suç ortağı Mehmet Topaloğulları aleyhine yürütülen geniş çaplı polis soruşturması sürüyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan her iki zanlı aleyhine dün, 3’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Polis, suç aleti silahın halen kayıp olduğuna vurgu yaptı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Halil Seven’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık Müfettiş Muavini Halil Seven,  zanlıların, 12 Ocak 2020’de, Gazimağusa’da meydana gelen “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde kullanma”, “Meskun mahallede ateş açma” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

Müfettiş Muavini Halil Seven, 16 Ocak’ta tutuklanıp17 Ocak’ta mahkemeye çıkartılan zanlılar aleyhine toplam 11 gün tutukluluk emri temin ettiğini belirterek, zanlıların, Gazimağusa’daki bir eğlence mekanına 4 el ateş ederek konu mekanı kasti hasara uğrattığını anlattı.

Halil Seven, zanlı Salih Yiğit’in gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini, zanlı Mehmet Topalloğulları’nın ise kendini suça bağlayacak şekilde ifade verdiğine vurgu yaparak, her iki ifadenin tamamını henüz teyit ve tekzip edemediğini belirtti.

Zanlıların tutuklandığı güne kadar nerede ve ne şekilde saklandıklarını tespit edemediğini kaydeden müfettiş muavini, suç aleti silahın, cep telefonu ve olayda giyilen giysilerin halen kayıp olduğuna dikkat çekti.

Müfettiş muavini, serbest kalmaları halinde aradığı emarelere ve devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri istedi.

Hüseyin Gökhan Eser, süreyi 3 günle sınırladı.

Huzurundaki şahadet ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına dikkat çektikten sonra, zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75