Polis, şimdi satıcının peşinde

banner37

Gazimağusa’da narkotik polisi, çocuk parkı yakınında park edilmiş araçta ele geçirdiği 41 gramlık uyuşturucuyla ilgili tutukladığı iki genç aleyhine, mahkemeden, 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Polis, şimdi satıcının peşinde
banner90
banner8

SUÇÜSTÜ TUTUKLANDILAR… Mahkemede şahadet veren tanık polis, zanlı B. A.’nın, aracın yanında yerde, zanlı A. Ş.’nin ise şoför koltuğunda tespit edildiğini belirtti ve B. A.’nın alıkonulmak istendiği esnada kaçmaya yeltendiğini ve makul güç kullanılarak her iki zanlıyı da suçüstü tutukladıklarını söyledi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da narkotik polisi, çocuk parkı yakınında park edilmiş araçta ele geçirdiği 41 gramlık uyuşturucuyla ilgili iki genci kıskıvrak yakaladı.

   Aracın torpido gözünde 41 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi ele geçiren polis, incelenmesi için laboratuvara gönderdi.

   Polis, meseleyle ilgili tutuklanan B. A. ve A. Ş. aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

banner134
   2 zanlıyı yakalayan polis, konu madde satıcısının peşine düştü.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, aldıkları bilgi ışığında,19 Ekim 2020’de, saat 21.00’de, Gazimağusa’da Otobüs Terminali bölgesindeki bir çocuk parkının araç park yerindeki HB 546 plakalı araçta arama yaptığını anlattı.

   Hüseyin Özdesoy, zanlı B. A.’nın, aracın yanında yerde, zanlı A. Ş.’nin ise şoför koltuğunda tespit edildiğini belirterek, B. A.’nın alıkonulmak istendiği esnada kaçmaya yeltendiğini ve makul güç kullanılarak her iki zanlıyı da suçüstü tutukladıklarını söyledi.

   Özdesoy, konu araç içerisinde yaptığı aramada, torpido çekmecesinde, naylon poşet içerisindeki iç içe naylon poşette, 36 beyaz renk çizgili kağıda sarılı 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri bulup emare zapt ettiğini belirtti.

   Emare zapt ettiği uyuşturucu madde ve muhafazasında kullanılan materyalleri incelenmesi için laboratuvara göndereceğini kaydeden tanık polis, gelecek sonuçların tahkikatına yön vereceğini dile getirdi.

   Tanık polis, zanlıların aynı gün konu maddeyi Gazimağusa’da bir şahıstan aldıklarını tespit ettiğini ifade ederek, aradığı şahsı bulabilmek ve tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75