Polis, suç ortağı olduğunu düşünüyor

banner37

Mimar Muammer Uğursöz, sahte vekaletnameyle bazı taşınmaz malların devredilmesi olayının zanlılarından Mehmet Eminoğlu’na, bazı dairelerin devri için para verdiği yönünde polise yalan beyanda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Polis, suç ortağı olduğunu düşünüyor
banner99

“YALAN BEYANDA BULUNDUĞUNU İTİRAF ETTİ”… Meselenin tahkikat memuru olan polise göre, zanlı Muammer Uğursöz, daha önce Mehmet Eminoğlu’na bazı dairelerin devri için 600 bin TL para verdiği yönünde verdiği ifadenin yalan olduğunu itiraf etti ve Eminoğlu ile ortak olacaklarını söyledi. Uğursöz’ü polise yalan beyanda bulunma’ suçundan tutuklayan polis, Uğursöz’ün suç ortağı olduğuna inanıyor.

Meyil AVCAN

İşadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun, hazırladıkları sahte vekaletnamelerle bazı taşınmaz malların devrini yaptıkları yönünde sürdürülen polis soruşturması iyice dallanıp budaklanıyor.

Girne Tapu Dairesi’ndeki bazı memurların meseleyle ilgili tutuklanarak teminata bağlanmasının ardından polis dün de olayla bağlantısı olduğu şüphesiyle mimar Muammer Uğursöz’ü tutukladı.

Polis, daha önce meseleyle ilgili polise ifade vererek, bazı dairelerin devri için Mehmet Eminoğlu’na 600 bin TL para verdiğini söyleyen Uğursöz’ü ‘polise yalan beyanda bulunma’ suçlamasıyla tutukladı.

Uğursöz’ü dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının daha önce verdiği ifadenin yalan olduğunu itiraf ettiğini ve Eminoğlu ile ortak olacaklarını söylediğini belirterek, Uğursöz’ün Mehmet Eminoğlu’nun suç ortağı olabileceğini ve bu konunun araştırılacağını açıkladı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Drangoz tanık olarak dinlendi.

“Suç ortağı olup, olmadığı araştırılacak”

Drangoz, zanlının polise yalan beyanda bulunduğunu belirterek, zanlı Eminoğlu’nun şahadetinde 16 adet daireyi kendisine devrettiğini söylediğini, ancak ödeme yapılıp yapılmadığı hususunda bir beyanda bulunmadığını kaydederek bu hususların araştırıldığını vurguladı.

Zanlının, önceki gün polise yaptığı beyanında ‘nakit 600 bin TL para verdiği’ yönündeki ifadesinin yalan olduğunu itiraf ettiğini, söz konusu dairelerin resmi hisse devrinin gerçekleşmediğini tespit ettiklerini de dile getiren Drangoz, zanlının önceki günkü beyanında Eminoğlu ile ortak olacağını da söylemesi üzerine, suç ortağı olabileceği şüphesiyle tutuklandığını anlattı.

Zanlının davaya konu suçlara suç ortağı olup olmadığı hususunun da araştırılacağını dile getiren tahkikat memuru, polise yalan bilgi verme suçunun tespit edildiğini ifade etti.

Yastech Ltd. ve zanlı Eminoğlu arasındaki yazışmaların incelenmesi için gerekli yazışmaların yapıldığını ve telefon dökümleri için de gerekli çalışmaların yapıldığını belirten polis, Capital Bankası’nda bulunan 250 bin Stg’lik krediye mahsuben 112 bin Stg verdiğinin tespit edildiğini, ancak 170 bin Euro ve 60 bin Stg’yle ilgili herhangi bir belge olmadığını söyledi.

Polis, tahkikatın devam ettiğini, aranan suç ortakları olduğunu, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu belirterek, zanlının bu süreçte poliste 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın derinleşerek devam ettiğini ve zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki etmesinin muhtemel olabileceğine bulgu yaparak, zanlının poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 7 ay Önce

Bulgu değil vurgudur o

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108