Polis, suç ortaklarını arıyor

banner37

Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, nakit para ve kişisel eşyalarını zor kullanarak aldıkları ileri sürülen iki zanlının aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri alındı

Polis, suç ortaklarını arıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, nakit para ve kişisel eşyalarını zor kullanarak aldıkları ileri sürülen iki zanlının tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı. Polis, soygunla ilgili tutukladığı yabancı uyruklu iki kişiyi ise serbest bıraktı.

“Soygun”, “Ev açma”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklu bulunan G.O.A., ve A.O.O., dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 8 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 22.12.2020 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Hamitköy’de sakin G.O.A. ve A.O.O’nun aranan üç zanlı ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle aynı adreste sakin Gideon Jeffrey Uwadıale’nin ikametgahına rızası dışında açık ve kilitsiz olan kapıdan girip, mülküne tecavüz edip, müştekiyi darp ettiklerini belirtti.

Polis memuru Ali Gencer, zanlıların müştekiye ait, 1 adet yeşil renk erkek çantası ve içerisinde 3 adet markası meçhul tıraş makinesi, muhtelif şahsi eşyaları, 1 adet şampanya rengi I Phone 6 S Plus marka cep telefonunu ve 1 adet HP marka laptopu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediklerine vurgu yaptı.

Müştekiye ait emarelerin tümünün tespit edildiğini kaydeden Gencer, aranmakta olan biri beyaz renkte iki araba ve üç siyahi erkek şahıs olduğuna vurgu yaptı.

Gencer, zanlıların serbest kalması halinde aranan şahıs ve emarelere etki etme olasılığı aşikar olduğundan zanlının soruşturma maksatlı poliste 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, aranan şahıslar ve emareler olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75