Polis, tabancayı alanı arıyor

banner37

Gazimağusa polisi, kavga ettiği alacaklısından, alacağını tedarik için bir başkasına tabanca verdiği iddiasıyla Metin Zorba’yı tutuklayıp, mahkemeden aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin etti

Polis, tabancayı alanı arıyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, kavga ettiği alacaklısından, alacağını tedarik etmek için bir başkasına tabanca verdiği iddiasıyla Metin Zorba’yı tutuklayıp mahkemeye çıkarttı.

“Kanunsuz tabanca ve patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu” suçlarından Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkarılan Metin Zorba aleyhine, tahkikat amaçlı 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Halil Metin’i tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
Tanık polis Halil Metin, zanlının 8 Ekim 2018’de saat 18.45’te Gazimağusa’da Uluçam Yolu üzerindeki bir apartmanın önünde, alacaklısı olan Gazimağusa’da sakin H.Ç. ile aralarında çıkan tartışma neticesinde kimliği tespit edilip aranan bir şahsa tasarrufundaki kanunsuz tabancayı kullanması için verdiğini söyledi.

Halil Metin, konu tabancanın modeli ve markasının meçhul olduğunu belirttikten sonra, kimliğini tespit ettiği şahsı bulabilmek için mahkemeden süre istedi.

Metin, şikayet üzerine başlattığı soruşturma çerçevesinde birçok kişiden ifade alıp, kamera kayıtlarını inceleyeceğini ifade ederek, mahkemeden serbest kalması halinde tahkikatına etki edecek olan zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı.

Yargıç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının, 3 gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75