Polis, ‘tecavüz’ olayını baştan araştırıyor

banner37

Lapta’da mart ayında meydana gelen cinsel tecavüz suçunun faili olduğu 6 ay sonra Türkiye’den gelen DNA raporlarıyla belirlenen İsmet Şahin’in tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Polis, ‘tecavüz’ olayını baştan araştırıyor
banner90
banner8

Lapta’da geçtiğimiz mart ayında meydana gelen ‘cinsel tecavüz’ olayının, itirafçısı da olmasına karşın, 6 ay sonra Türkiye’den gelen DNA raporlarıyla failinin aslında başka birisinin olduğunun anlaşılması üzerine, tutuklanan İsmet Şahin’in tutukluluk süresi dün 7 gün daha uzatıldı.

Olayı yeni baştan soruşturmaya başlayan polis, İsmet Şahin’in aleyhindeki suçlamaları kabul ettiğini ancak olayının hemen ardından müştekinin tanıtma merasiminde işaret ettiği ve kendisinin de suçu kabul eden bir başka şahsın varlığına işaret etti.

Girne Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren meselenin tahkikat memuru, 3 Mart 2019 tarihinde İngiliz uyruklu olan 72 yaşındaki müşteki kadının Lapta’daki evine girilerek işlenen ‘cinsel tecavüz’ olayının olgularını aktardı.

Polis, 3 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’ye gönderilen DNA analizlerinin sonuçlarının geldiğini ve raporda, sperm örneklerinin 2012 yılında silahlı soygun suçu işleyen zanlı İsmet Şahin’e ait olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Zanlı İsmet Şahin’in 4 Eylül tarihinde tutuklandığını belirten polis, gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi. Polis, meselenin henüz yeni başladığını belirterek, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75