Polis üç şüpheliyi yakaladı, emarelerden bazıları bulundu

banner37

Jumbo Bazaar isimli işyerine giren üç kişi, muhtelif markalarda kıyafet, nakit para, elektrikli aletler ve bağış kutusundaki paraları sirkat etti

banner87
Polis üç şüpheliyi yakaladı, emarelerden bazıları bulundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Jumbo Bazaar isimli işyerine giren üç kişi, muhtelif markalarda kıyafet, nakit para, elektrikli aletler ve bağış kutusundaki paraları sirkat etti.

   Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi, kameralardan yabancı uyruklu üç kişinin önce eşgallerini ardından da kimliklerini ve ikametgahlarını belirledi.

   Üç zanlının evinde çalınan bazı eşyalar bulunarak emare alındı.

   “Dükkan Açma, Sirkat ve Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Osamor Kennedy, Darlington Aplaba Alaku ve  Joshua Azubuike dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.     

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 9 -10 Eylül tarihlerinde 02.15-06.15 saatleri arasında Özker Özgür Caddesi No-40 K/Kaymaklı Lefkoşa’da faaliyet gösteren Jumbo Bazaar isimli işyerine giren zanlıların işyeri içerisinden muhtelif markalarda kıyafet, nakit para ve elektrikli aletleri sirkat ettiklerine dikkat çekti.

“Bağış kutusundaki paraları da çaldılar”

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlıların konu işyerinde yaklaşık üç aydır muhafaza edilen ve bırakıldığı günden itibaren içerisinden hiç para alınmadan birikilmesi için uğraşılan KKTC Engelliler Derneği’ne ait bağış kutusu açılarak içerisinden henüz rakamı tespit edilemeyen miktarda para sirkat ettiklerine vurgu yaptı. 

   Olayın polisin bilgisine 11 Eylül’de saat 14.00 raddelerinde geldiğini ve araştırmalara başlandığını belirten Sakallı, soruşturmalarda eşkâlleri kamera görüntülerinde belli olan zanlıların Adli Şube Amirliğince oluşturulan bir polis ekibi tarafından 12 Eylül’de kalmakta oldukları ikametgahlarında tespit edildiğini kaydetti. 

“Bazı emareler evlerinde bulundu”

   Sakallı, bu gelişme üzerine mahkemeden temin edilen arama emri ile konu ikametgahın her üç zanlının da huzurunda arandığını ve sirkat edilen bir takım eşyaların tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini anlattı.

   Polis memuru Serkan Sakallı, bu olgular ışığında meselenin henüz yeni başladığını söyleyerek, nakit paralar yanında birçok eşyanın da arandığına işaret etti.

   Sakallı, alınacak ifadeler ve aranan suç ortakları olduğuna vurgu yapıp, zanlıların serbest kalması halinde hem kayıp emarelere hem de alınacak ifadelere etki edebileceğinden zanlıların üç gün süre ile poliste kalmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108