banner6

Polis yalanını yakaladı

banner37

İşyerinden çaldığı parayı kumarda kaybeden ve daha sonra da kendi kendini bıçaklayarak, polise soyulduğu yönünde yalan ifade veren Nariman Niyazov, tutuklandı.

Polis yalanını yakaladı
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de önceki gün bir park yerinde karnından bıçaklanmış olarak bulunan ve polise tanımadığı iki kişi tarafından soyulduğunu iddia eden Nariman Niyazov’un yalan söylediği ortaya çıktı.

Karnından bıçaklanmış halde bulunan ve soyulduğunu iddia eden Niyazov’un, çalıştığı işyerindeki parayı harcadığı ve kendi kendini bıçaklayarak yalan ifade verdiğini tespit eden polis, zanlıyı hem ‘müstahdem tarafından sirkat’ hem de polise yalan ifade verdiği için ‘amme fesatçılığı’ suçlarından tutukladı.

Yaralı halde bulunduktan sonra verdiği ilk ifadenin yalan olduğunun anlaşılmasının ardından yapılan sorgusunda Niyazov’un, pompacı olarak çalıştığı benzin istasyonuna ait parayı harcadığı için bu yalana başvurduğunu iddia etmesi üzerine durum patronuna bildirildi.

İşyeri sahibi de zanlıdan şikâyetçi olurken, Niyazov’un nisan ve mayıs aylarında, müşterilerden temin edilen toplam 7 bin 600 TL’yi şirket kasasına yatırmadığı yönünde bilgi alındı.

İşlediği suçları kabul eden zanlı, tedavisinin ardından dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Hüseyin Soyel’i dinletti.

Soyel, zanlı Nariman Niyazov’un bıçaklanarak soyulduğu iddiası üzerine soruşturma başlatıldığını belirtti. Niyazov’un verdiği ifadede tanımadığı 2 kişi tarafından bıçaklanarak soyulduğunu iddia ettiğini, yapılan soruşturmada ise zanlının yalan beyanda bulunduğunu tespit ettiklerini kaydeden Soyel, zanlının çalıştığı petrol istasyonu sahibinin şikâyeti üzerine Niyazov’dan yeniden ifade aldıklarını ve gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi.

“Kumarda harcadı”

Niyazov’un 3 bin 980 TL’yi Merit Casino’da kumar oynayarak kaybettiğini ve kendini bıçaklayarak olayı soygun olarak polise ihbar ettiğini ifade eden Soyel, yapılan araştırmada zanlının yalan beyanda bulunduğunun ortaya çıktığını söyledi.

banner134

Soyel, ayrıca zanlının çalıştığı petrol istasyonundan toplamda 7 bin 600 TL aldığını ve şirkete teslim etmediğini belirtti.

Soruşturmanın yeni başladığını ve aranan emareler olduğunu kaydeden Soyel, Niyazov’un soruşturma amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğulları, işlenen suçun yaygın bir suç haline geldiğine dikkati çekerek soruşturmanın tamamlanabilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104