Polis, yanındaki kişiyi arıyor

banner37

Abdullah Dura, tartıştığı Burak Uzunhan’ı kolundan bıçakla yaralamaktan tutuklandı

Polis, yanındaki kişiyi arıyor
banner90
banner99

Girne’de bir apartmanın teras katında çıkan tartışmanın ardından Burak Uzunhan’ı kolundan bıçakla yaralayan Abdullah Dura tutuklandı. Polis, görgü tanıklarına göre Dura’nın yanında bir kişinin daha olduğunu, bu kişinin de arandığını belirterek, zanlıyı dün mahkemeye çıkardı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri aldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında meseleyle ilgili Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz yeminli şahadet verdi ve olguları aktardı.

Yavuz, zanlının Girne’de meydana gelen yaralama, sarhoşluk ve kanunsuz bıçak taşıma suçlarından dolayı tutuklandığını belirterek, 14 Ekim 2019 tarihinde, saat 00.30 sıralarında Girne’de, Canbulat Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın teras katında, zanlının 160 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir sırada tartıştığı Burak Uzunhan’ı tasarrufunda bulunan 20 santim uzunluğundaki bıçak ile kolundan yaraladığını kaydetti.

Yavuz, zanlının müştekinin koluna bir kez bıçak sokup çıkardıktan sonra olay yerinden kaçtığını ifade etti.

Zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Yavuz, bıçağın tasarrufunda bulunarak emare alındığını söyledi.

Ömer Yavuz, tanık ifadeleri alacaklarını, çevre güvenlik kamerası görüntülerini inceleyeceklerini, ayrıca olay esnasında zanlının yanında bir şahıs olduğuna dair bilgi aldıklarını ve bunu da araştıracaklarını belirterek, 3 gün süre istedi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75