Polis, ziynet eşyalarını arıyor

banner37

Zanlı M. Y., geçtiğimiz ay sonuna kadar birlikte yaşadığı kız arkadaşının ziynet eşyalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

Polis, ziynet eşyalarını arıyor
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin M. Y., geçtiğimiz ay sonuna kadar birlikte yaşadığı kız arkadaşının ziynet eşyalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   “İkametgahtan sirkat” suçuyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, zanlının “İkametgahtan sirkat” suçuna methaldar olduğuna vurgu yaptı.

banner9
   Polis memuru Özgür Sunalp, 2019 yılı Nisan-Mayıs ayları içerisinde Lefkoşa’da Ajda Yardımcı’ya ait ikametgahın hazırlık odası içerisinde muhafaza ettiği henüz toplam değeri tespit edilemeyen muhtelif ziynet eşyalarının sirkat edildiğini belirterek, mesele ile ilgili olarak zanlı M. Y.’in 18 Haziran’da Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Sunalp, alınacak birçok ifade ve halen aranmakta olan emareler olduğuna dikkat çekerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108