Polise göre, başka kurbanları da var

banner37

Ormanlık alanda arabasında saklanırken yakalanan ve dün sabah mahkemeye çıkarılan F. B.’nin, polise itiraf nitelikli ifade vererek yeğeni olan küçük kızla kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini kabul ettiği belirtildi

banner87
Polise göre, başka kurbanları da var
banner90
banner8

“2 YIL ÖNCESİNE AİT BİR DOSYASI VAR”… F. B.’yi mahkemeye çıkaran Polis Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa, soruşturmanın ilk bulgularına göre, zanlının, 12 yaşındaki yeğeni ile Ağustos-Eylül 2019 tarihleri arasında 12 kez cinsel ilişkiye girdiğinin belirlendiğini, zanlının da çocuğun kendi rızası olduğu yönünde itiraf nitelikli ifadesinin olduğunu belirtti. Benzer şekilde başka müştekilerin de olduğu yönünde resmi olmayan bir durumun söz konusu olduğunun altını çizen Paşa, şu an için zanlı aleyhine 2017 yılında yapılan bir şikayet dosyasının mevcut olduğunu açıkladı.

“ÇOCUK, PSİKİYATRİST KONTROLÜ ALTINDA”… Olaydaki müşteki çocuğun psikiyatrist kontrolü altında olduğunu açıklayan polis, çocuk ve ailesinin verdiği ifadeler ile zanlının verdiği ifadeler arasında çelişkiler bulunduğunu, zanlının cep telefonunun da incelendiğini, soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirtti. İlk etapta hakkında 2 günlük tutukluluk emri alınan F. B.’nin evinden ise adeta bir cephanelik çıktı. Polis, F. B.’nin evinde, 80 adet 9 mm’lik canlı mermi, 35 adet 7.62x56 ebatlarında izli mermi, 20 adet 7.62x56 ebatlarında canlı mermi, 8 adet 9 mm’lik kurusıkı, 4 adet 45 kalibrelik canlı, 5 adet 7.62x51 ebatlarında canlı mermi buldu.

Ayşe BULUT

Karpaz köylerinden birinde, öz yeğeni olan 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmekten aranan ve önceki gün Büyükkonuk bölgesinde ormanlık alanda saklanırken yakalanan F. B., dün sabah polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında ilk etapta 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, mahkemede verdiği şahadetinde önemli detaylara yer vererek, zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini ve çocukla kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini kabul ettiğini açıkladı.

Polis, müşteki çocuk ve ailesinin verdiği ifadeler ile zanlının verdiği ifade arasında bazı çelişkiler bulunduğu ve zanlının cep telefonunun incelendiği gibi detaylara da dikkat çekti.

Polisin şahadetinde dikkat çeken hususlardan birisi de, “benzer şekilde başka müştekilerin olduğu yönünde ‘resmi olmayan’ durumun mevcut olduğu ve zanlının aleyhine yapılmış 2017 yılından bir şikayet dosyasının varlığı” oldu.

Öte yandan, güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, polis zanlı F. B.’nin evinde çeşitli türlerde 182 adet mermi de buldu.

Erkenden mahkemeye çıkarıldı

Olayın ortaya çıkmasının ardından kayıplara karışan ve önceki gün Büyükkonuk – Kaplıca arasındaki ormanlık alanda aracında saklanırken yakalanan F. B., dün sabah mesai başlar başlamaz polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda saat 08.00’de görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikat subayı olan Ziyamet Polis Karakolu Amiri Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa’yı tanık olarak dinletti.

Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa, zanlının Ağustos-Eylül 2019 tarihleri içerisinde yakın akrabası olan 12 yaşındaki yeğeni ile cinsi münasebette bulunmak suçundan tutuklandığını belirtti.

Zanlının, olayın 24 Kasım 2019 tarihinde polisin bilgisine gelmesinin ardından kullanımındaki FG 51 BJK plakalı araçla kaçarak arazide saklandığını, 48 saat boyunca yapılan aramalar neticesinde 26 Kasım 2019 tarihinde 16.00’da Büyükkonuk-Kaplıca arasındaki ormanlık alanda yakalandığını kaydeden tanık polis subayı, meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın yeni başladığını, serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğinin aşikar olduğunu belirterek, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

“Çocuk psikiyatrist kontrolü altında”

Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa, daha sonra Savcı Ahmet Özlemler’in soruları doğrultusunda soruşturmasının içeriğiyle ilgili detayları da mahkemeye aktardı.

İlk nazarda, Ağustos-Eylül 2019 tarihleri arasında zanlının çocukla 12 kez cinsel ilişkiye girdiğine dair bulguları olduğunu söyleyen Paşa, zanlının da itiraf şeklinde bir gönüllü ifade vererek çocuğun kendi rızasıyla cinsi münasebette bulunduğunu kabul ettiğini belirtti.

Müşteki çocuk ve ailesinden alınan ifadeler ile zanlının verdiği ifadelerde bazı çelişkili noktalar olduğunu kaydeden Paşa, soruşturmanın devam ettiğini ve alınacak başka ifadeler de olduğunun altını çizdi.

Benzer şekilde başka müştekilerin de olduğu yönünde resmi olmayan bir durumun söz konusu olduğunun altını çizen Paşa, şu an için zanlı aleyhine 2017 yılında yapılan bir şikayet dosyasının mevcut olduğunu açıkladı.

Müşteki çocuğun şu anda psikiyatrist kontrolü altında olduğunu vurgulayan Paşa, çocuğun tedavisinin devam ettiğini dile getirdi.

Müfettiş Muavini Ceyhan Paşa’nın şahadetini tamamlamasının ardından Savcı Ahmet Özlemler, zanlının aleyhine istenen tutukluluk süresini 2 günle sınırlandırdı. Mahkemeye avukatsız çıkan F. B., aleyhine istenen tutukluluk süresi ve emrine itiraz etmedi.

Huzurundaki şahadet ve beyanı değerlendiren Yargıç Tutku Cantaş, zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Evinden 182 adet mermi çıktı

Öte yandan F. B.’nin evinde yapılan aramada adeta küçük çaplı bir cephanelik ortaya çıkarıldı.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, F. B.’nin evinde arama yapan polis, zanlının yatak odasındaki bir çanta içerisinde, 80 adet 9 mm’lik canlı mermi, 35 adet 7.62x56 ebatlarında izli mermi, 20 adet 7.62x56 ebatlarında canlı mermi, 8 adet 9 mm’lik kurusıkı, 4 adet 45 kalibrelik canlı, 5 adet 7.62x51 ebatlarında canlı mermi buldu.

Polis, F. B.’nin evinde bulunan toplam 182 adet mermiye emare olarak el koydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75