Polise göre izahatları,çelişkili ve tutarsız

banner37

Avtepe’de ormanlık alanda yakalanan 11’i çocuk 32 mülteciye yardım eden zanlılardan biriyle bağı tespit edilen Serhat Borak isimli genç dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Polise göre izahatları,çelişkili ve tutarsız
banner99

Sedef BOŞNAK

İsmi tespit edilemeyen iki tekneyle 6 Ekim’de Anamur’dan getirilerek Dipkarpaz sahiline bırakılan ve 7 Ekim’de Avtepe’de ormanlık alanda yakalanan 11’i çocuk 32 Suriye uyruklu kaçak göçmene yardım ettikleri suçlamasıyla tutuklanan zanlılardan biriyle bağı tespit edilen Serhat Borak isimli genç dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Hasan Çaltılı’nın sorularını, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Celil Gülyaprak yanıtladı.


Tanık polis Celil Gülyaprak, zanlının, 7 Ekim’de, Avtepe köyü yakınlarında görülmesi üzerine sorguya alındığını anlattı.


banner134
Celil Gülyaprak, meseleye bağı olan bir kişi ile telefonda görüştüğü tespit edilen zanlının, çelişkili ve tutarsız izahatta bulunduğunu ifade etti.


Mesele ile ilgili olarak bir van aracın emare alındığını kaydeden tanık polis, aranmakta olan şahısların olduğunu belirterek tahkikatını çok yönlü sürdürdüğünü dile getirdi.


Tanık polis, kamera kayıtlarının inceleneceğini belirterek konu suçların artışına dikkat çekti ve mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren  Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi uygun buldu ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75